Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 14 Eylül 2022 Güncel Altın Oranları


Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 14 Eylül 2022 Altın Fiyatları Cari Çeyrek

çeyrek altın son fiyatlar…

ABD enflasyon verilerinin ardından yüzde 1 gerileyen altın, bugün ABD TÜFE verisinin baskısı altında yatay seyrini sürdürürken, Fed’in faiz artırımlarının devam edeceği beklentilerini artırıyor.

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1702 dolardan işlem görüyor.

İç piyasada gram altın 999 liradan, çeyrek altın 1.660 liradan ve cumhuriyet altını 6.830 liradan satılıyor.

Analistler, bir ons altının fiyatında teknik açıdan 1.650 dolar ve 1.680 dolar destek, 1.720 dolar ve 1.740 dolar direnç olarak bulunduğunu bildirdi.

ENFLASYON SONRASI FED’DEN NE BEKLENİYOR?

Piyasalar artık ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek haftaki para politikası toplantısında oranları 75 baz puan artıracağından emin olsa da, 100 baz puanlık büyük bir faiz artışı için yüzde 38’lik bir şansa işaret ediyor.

Enflasyon verileri açıklanmadan önce 100 baz puanlık artış olasılığı sıfırdı. Bazı analistler, önümüzdeki aylarda gelecekteki Fed faiz oranlarına ilişkin beklentilerini de yükselttiler.

Fed, merakla beklenen faiz kararını 21 Eylül’de açıklayacak.

ANLIK DÖNEM ALTIN ​​FİYATLARI

Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti?  14 Eylül 2022 güncel altın fiyatları - 1
Çeyrek Altın 3 yıllık grafik

ÇEYREK ALTIN

çeyrek altın Mücevher grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

KAÇ GRAM ÇEYREK ALTIN?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1.75 gram, saf altının çeyreğin altındaki ağırlığı 1.635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULP ÇEYREK ALTINLARI PAHALI MI?

Çeyrek altın hem takı hem süs eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediye olarak kabul edilen çeyrek altınların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar kulpsuzdur. Çeyrek altının benzersiz altın içeriği kulplarında bulunmaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.