Bu dünyaya sığamıyorum, heyecan verici bir ifade


Oktay Kaynarca ve Onur Tan’ın proje tasarımı ve genel hikayesine katılacak olan Pelin Akil, önceki gece eşi Anıl Altan ile Arnavutköy’de bir lokantada yemek yedi. Akil, ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ı heyecanla bekleyen hayranlarını sevindirecek açıklamalar yaptı. Detaylar burada…

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pelin Akil ve Anıl AltanOnun keyfi çok iyiydi.

“DERİN VE GÜÇLÜ BİR SENARYO VAR”

bu dünyaya sığamıyorumÖzbekistan’daki silahlı saldırıdan yeni dönen Akil, “Atışlar devam ediyor. Dramamızın çok derin ve güçlü bir senaryosu var.”

“SINIRSIZ BİR DOKTOR”

Ünlü oyuncu oynayacağı karakterle ilgili şunları söyledi: “Dizide uluslararası sınırları aşan, görev duygusuyla yanan ve meslek, dil farkı gözetmeksizin kocasına çok aşık bir karakteri oynuyorum. din veya ırk. Firuze karakteri sınır tanımayan bir doktordur. O çok özel bir karakter.”

PELIN AKIL KİMDİR?

Pelin Akil kimdir, nereli, kaç yaşında; Pelin Akil, 17 Nisan 1986’da İstanbul’da doğdu. 2022 itibariyle 36 yaşındadır.

Pelin Akil’in annesi Makedon göçmeni ve babası Boşnak. İstanbul Üniversitesi Müzik Fakültesi’nde iki yıl eğitim gören Pelin Akil, ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Fakültesi’nden mezun oldu.

2011 yılında yayınlanan ve 4 sezon süren Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Zehra karakteri ile bir hamle yaptı. Kendisi gibi oyuncu Anıl Altan ile 2016 yılında evlenen Pelin Akil’in 2 çocuğu var.

Akil, Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Firuze karakterini canlandıracak.