Bu berbere gelen gelinler düğüne rahat gider


Dergi Haberleri

Bu berbere gelen gelinler düğüne rahat gider

Girişimci, açtığı güzellik salonuna gelen gelinleri oynatır ve onları düğün salonlarına gönderir.

Kuaförlüğe 5 koltukla başlayan girişimci, işini 40 koltukla büyüterek 15 kişiye istihdam sağladı.

Kahramanmaraş’ta devlet desteğiyle açılıp büyüyen güzellik merkezinde 15 kişiye istihdam sağlayan KAHRAMANMARAŞ Songül Emektar, iş başında aynı anda 10’dan fazla gelini düğün salonlarına gönderiyor.

Kahramanmaraş’ta ikamet eden evli ve 3 çocuk annesi Gazi (42), uzun yıllardır icra ettiği kuaförlük mesleğinde kendi işini açmak istedi. Devlet destekli gazi, Halk Eğitim Merkezi’ndeki kuaförlük kursuna usta öğretici olarak atanmasının ardından 5 sıra ile başladığı kuaförlük mesleğindeki kontenjan sayısını 40’a çıkardı. 10 stajyer, gelinleri düğüne hazır hale getirir, gelinler rahatlıkla düğün salonlarına gönderilir.

Emektar, gelinlerin stresini azalttıklarını ve düğüne rahat gitmelerini sağladıklarını söyledi. 70 metrekare yerine 375 metrekarelik bir salonum var. Herkes işini aşkla yapmalıdır. Kadınlar her zaman ayakta ve çalışmak zorunda. Çalıştığım sürece yılın en başarılı gelin ödülü olan Tesettür Tasarım Ödülü’nü aldım. Gelinlerimizi Türkiye’den ve Türkiye’nin farklı yerlerinden düğünlere hazırlıyoruz. Başta kuaförler ve gelinler aracılığıyla dünya. “Burada gelinlerimizi oynuyor ve eğlendiriyoruz. Düğün ve kına günlerinde onlar strese giriyor biz de sizin stresinizi burada atıyoruz. Bütün gelinlerimiz buraya gelip memnun ayrılıyor. Sosyal medyam var ve gelin videoları yüklüyorum. Bütün gelinlerimiz benden video istiyor” dedi.

Adıyaman’dan güzellik merkezine geldiklerini söyleyen bir çift mutlu bir şekilde ayrıldıklarını söyledi.