Bu arada Nisa Bölükbaşı’na gönderme!


Şarkıcı Demet Akalın, Nisa Bölükbaşı’nın Surivor All Star 2022’deki şampiyonluğunu eleştirmek için her fırsatı değerlendiriyor. Survivor Nisa hayranı bir sosyal medya kullanıcısı, Akalın’a “Genç bir kızı alamazsın” yazdığında ünlünün yanıtı. bir etkinliğe şarkıcı. Detaylar burada…

Şarkıcı Demet Akalıngeçenlerde Nagihan Karadere’yi yazlık evinde ağırlamıştı. Survivor Nagihan için “kalplerin şampiyonu” diyen Akalın, yarışmacı için altın aldı. Demet Akalın, Nisa Bölükbaşı’nı her fırsatta eleştiriyor.

“KONSERİNİZE KİM GELİYOR?

Nisa Bölükbaşı hayranı olan bir takipçisi Akalın’a şunları yazdı: “Konserinize kimler gelirdi? Genç bir kızı yanına alamazsın.”

“SEVGİ AYININ KALKANI…”

Demet Akalın ise bu yorumun altına düşmedi ve “Hayır, göğsüne siper olan çalışkana bile imrenmem canım…” diyerek şok oldu.

DEMET AKALIN KİMDİR?

Demet Akalın, Türk şarkıcı ve eski modeldir. Akalın, 23 Nisan 1972’de Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğdu. O 50 yaşında.

Lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Annesinin teşvikiyle Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna katılarak mankenlik kariyerine devam etti ve Neşe Erberk’in ajansında mankenlik yapmaya başladı. Ayrıca 1990’lı yıllarda çeşitli sinema ve televizyon dizilerinde rol aldı.

Kumarhanelerde modellik yaparken aynı zamanda şarkı söylemeye başladı ve bunun sonucunda 1996’da ilk stüdyo albümü My Sebebim’i çıkardı, ancak eser onu bir hit yapmaktan alamadı. 2000’li yıllarda Banane (2004) çıkış şarkısı “Aşkın Açamadığı Kapı”, “Kusursuz 19” (2006) ve “Dans Et” (2008) ile Kral TV’de Yılın Şarkısı ödülünü kazandı. MÜ-YAP’tan Altın Sertifika alan Müzik Ödülleri, çıkardığı albümlerle çeşitli başarılara imza atarak Türk pop müziğindeki yerini sağlamlaştırdı.

Yayınlandığı yıl Türkiye’nin en çok satan albümü olan Diamond (2015) dahil olmak üzere en çok satan albümleri ile 2010’lu yıllarda Türk pop müziğindeki yerini korumuştur. Türkiye listelerinde bir numara olan “Afedersin”, “Mucize”, “Toz Pembesi” ve “Hayalet” şarkılarının yanı sıra “Deneyim”, “Çanta”, “Var Olur”, “Suç”, “İlahi Adalet” ve “İlahi Adalet” Let There Be A Lesson” şarkılarının ilk 5 başarısını da gösterdi.

Albümlerinde yer verdiği “pahalı şarkılar” ile müzik eleştirmenleri tarafından kendi tarzının yaratıcısı olarak görülen Akalın, şarkılarının yanı sıra dergi kişiliğiyle de sıklıkla ön plana çıktı.

2007 yılından itibaren Hande Yener ile yaptığı sözlü sohbetler gelenek haline gelmiş ve zaman zaman tekrarlanmıştır. dergi gündemini işgal etti. 2006’da Oğuz Kayhan ve 2010’da Önder Bekensir ile birkaç aylık evliliğin ardından 2012’de şu anki eşi Okan Kurt ile evlendi ve 2014’te ilk çocukları Hira’yı dünyaya getirdi. İki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere onlarca ödül kazandı.

Aralık 2014’te Demet Akalın, DMC ile albüm başına 8x10px.png750.000 Türk Lirası fiyat belirleyen bir rekor anlaşma imzaladı. 2015 yılının başında bu şirketin etiketini taşıyacak olan dokuzuncu stüdyo albümü için hazırlanırken, Emrah Karaduman’ın Dust Duman albümünde yer alan “İntikam” ve Sinan Akçıl’ın “İntikam” adlı albümünde yer aldı.Ayip albümünde “I’m Vazgeçilmez” şarkılarını seslendirdi. Yani.

Haziran’da dokuzuncu stüdyo albümü Pırlanta’yı Türkiye’de iki numaraya yükselen ilk şarkısı “Ders Olsun” eşliğinde yayınladı. Albüm, satılan 105.000 kopya ile ülkedeki listelerde bir numaraya çıkarak, yılın en çok satan albümü oldu ve DMC tarafından Altın sertifika aldı. Albümün tanıtımı için “Ders Olsun”un ardından “Gölge”, “Shake Up”, “Five Years”, “Pırlanta” ve “Şerefime Namusuma” şarkılarının video klipleri de gösterildi. Aynı yılın Ağustos ayında başlayan ve ertesi ay sona eren TV8 ses yarışması Rising Star Türkiye’nin ilk sezonunda Akalın jüri koltuğunu Gülben Ergen, Fuat Güner ve Mustafa Sandal ile paylaştı.

evlilikler:

Oğuz Kayhan (ö. 2006; 2006 doğumlu)

Önder Bekensir (ö. 2010; 2010 doğumlu)

Okan Kurt (ö. 2012)

NISA BOLUKBAŞI KİMDİR?

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998’de Prag’da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle daha sonra kendi başına yüzmeye başladı. 6 yaşında Çek Cumhuriyeti’nin en iyi takımı için yüzmeye başladı. O yıl aynı zamanda profesyonel olarak kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag’dan uzak olduğu için reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında tekler ve çiftler olmak üzere profesyonel tenis oynamaya başladı. 15 yıl boyunca Prag tenis kulübü Cibulka için oynadı. 15 yaşında yüzmeyi bıraktı ve yüzme eğitmeni oldu. Yaşamak için takım sporlarına ihtiyacı vardı, bu yüzden voleybol oynamaya başladı.

Neredeyse takımın en küçüğü olarak libero olmaya karar verdi. 2018 yılında Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikinci oldu. 2018 yılında mimarlık okumaya başladı ve bu nedenle voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Hobi olarak kış ve yaz aylarında snowboard, bisiklet ve paten kaymaya gider.

Nisa Bölükbaşı, Survivor 2020’ye katılarak hayran kitlesini genişletti.