Boşanma sonrası flaş hamle!


Dergi Haberleri

İbrahim ÇelikkolHaziran ayında beş yaşındaki mimar eşi Mihre Mutlu’dan ayrılmıştı. Tek celsede boşanan çift, üç yaşındaki oğulları Ali ile arkadaş kalmayı tercih etti.

Çelikkol, eşine büyük bir jest yaptı.

“ESKİ EŞİNE BIRAKILDI”

Gazeteci Mehmet Üstündağ’ın haberine göre; Hadise-Mehmet Dinçerler çiftine Riva Konakları’ndaki kraliyet evini kiralayan oyuncu, aylık 70 bin lira kirayı eski eşine bıraktı. Eski eşi ve oğlunun rahatı için fedakarlık yapmaktan çekinmeyen İbrahim Çelikkol, onlara yeni bir ev de kiraladı. Hatta eski eşini dinlenmesi için Akyaka’ya tatile gönderdi.

“CİHANGİR’DE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu arada annesinin isteği üzerine annesiyle birlikte Cihangir’e taşındı. Bu zor günlerde annesiyle birbirine destek olan Çelikkol, yeni bir yuva bulana kadar Cihangir’de yaşamaya devam edecek. Yakışıklı oyuncu gerçekten hem iyi bir oğul hem de gelecek vaat eden bir “eski” idi.

İBRAHİM ÇELİKKOL KİMDİR?

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982’de Kocaeli’nde doğdu.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap asıllıdır. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel bir model olarak çalıştı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol, ligde oynadı ve genç bir enternasyonal oldu. Basketbolu bıraktıktan sonra oyunculuk eğitimi alan Çelikkol, hayatında bir dönüm noktası olan Osman Sinav ile tanıştı.

Oyunculuk kariyerine Osman Sinav’ın yönettiği Pars Narkoterör filminde Başkomiser Şamil Baturay rolüyle başladı. Daha sonra MAT, Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi dizilerde rol aldı. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012 tarihinde final yapan İffet dizisinde başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Şubat 2012’de vizyona giren büyük bütçeli Fetih 1453 filminde Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013-2014 yılları arasında Merhamet dizisinde Fırat Kazan’ı canlandırdı. 2014 yılında ekrana gelen Tepki dizisinde Bordo bereli Kaptan Oğuz Ayaz karakterini, 2016 yılında başlayan Kunduzzle dizisinde ise Ali Nejat karakterini canlandırmıştır.

Çelikkol, 25 Mayıs 2017’de Mihre Mutlu ile evlendi. Ünlü çift, oğulları Ali’yi Aralık 2019’da kucakladı. Çelikkol ve Mutlu, 2022’de boşandı.

2022’den itibaren Kuş Uçuşu dizisinde rol alacak.