Bisikletli Gelin konvoyu görenleri şaşırttı


Bisikletli gelin, konvoyu görenleri şaşırttı.

Bisikletli Gelin konvoyu görenleri şaşırttı

Kahramanmaraş’ta bisikleti gelin arabası olarak süslediler, 12 kilometre yol kat ettiler ve yel değirmeninde fotoğraf çektirdiler.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta evlenen çift, gelin arabası olarak bisikleti tercih etti.

Kahramanmaraş’ta evlenmeye karar veren evli çift Kerem Ulusoy ve Belkıs Hopur, bisikletlerini gelin aracına dönüştürerek şehri 12 kilometre turladı. Düğünde sağlıklı yaşama dikkat çekmek isteyen çift, düğün salonuna Onikisubat Mahallesi’ndeki Kılavuzlu Dinlenme Alanı’ndaki yel değirmeni bahçesini tercih etti.

Düğün kutlamasına çiftin kendisi gibi bisiklet tutkunu olan dostlar ve vatandaşlar katıldı. Mutlu günlerini her zamanki düğün kutlamalarından uzaklaştıran çift, bisikletlerini gelin arabasına dönüştürdü. Çift, arkadaşlarıyla birlikte bisiklet konvoyu oluşturarak ve hatıra fotoğraflarıyla günü anmak için şehir turu yaparak günü kapattı.

Damat ve gelin, “Bisikletlerle bu rahat hayatın tadını çıkarıyoruz. Sağlıklı ve aktif bir yaşama dikkat çekmek için bu yolu seçtik. Bize destek verenlere teşekkür ederiz” dedi.

Kahramanmaraş Bisiklet Grubu adına konuşan Furkan Arslan, “Bisiklet taşımacılığına büyük önem veriyoruz. İlimizde ilk defa böyle bir bisikletle düğün konvoyu yaptık. Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanımını arttıran şehir dışından misafirlerimiz var.”