Bir süredir tedavi gören ünlü oyuncu Güngör Bayrak’ın pankreası alındı.


Dergi Haberleri

GümüşBunu “Annemizi Gizlemek”, “Düşman” ve “Zulüm” gibi popüler projelerden biliyoruz. Güngör bayrağıPankreas hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Üç haftalık tedaviden sonra Bayrak’ın pankreasının cerrahi olarak çıkarıldığı ortaya çıktı. Ameliyatın ardından serbest bırakılan ünlü oyuncu, bir süre evinde dinlenecek.

Hastalığı sırasında kendisini yalnız bırakmayan 68 yaşındaki Güngör Bayrak’ın yakın arkadaşı Erkan Özerman da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bayrak’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Özerman, “Pankreas ameliyatı oldu, sağlığı gayet iyi. Kendini iyi hissediyor.”

Bir süredir tedavi gören ünlü oyuncu Güngör Bayrak'ın pankreası alındı.

Öte yandan ünlü oyuncu, herhangi bir projeyi kabul etmeden önce yönetmene baktığını belirtti. Bayrak, “Yaptıklarına mutlaka bakacağım. Onların bakış açısını anlamaya çalışıyorum. Sonra tabii ki senaryoya bakıyorum. Çok farklı karakterler oynadım ama yaşımızdan dolayı hep otorite sahibi kadınları oynadım… Anne ve babaanne rolleri geliyor, bayılıyorum. İnandıklarını empoze etmeye çalışan ve sonra gerçeğe dönen karakterler. Onu çok seviyorum.”

Bir süredir tedavi gören ünlü oyuncu Güngör Bayrak'ın pankreası alındı.

Güngör Bayrak, 27 Şubat 1954’te doğdu. konjaAsıl adı Şerife Bayrak’ta doğdu ve “Konya Şerifi” ve “Hanımefendi” lakaplarıyla da tanınıyor. Evlat edinen bir ailede büyüdü. 13 yaşındayken biyolojik babası ortaya çıktı ve onu koruması altına aldı. Konya Öğretmen Okulu’na devam etti. Ardından Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nda 3 yıl okudu. Hemşireliğin kendisine uygun bir meslek olmadığını düşünerek tiyatroya ilgi duymaya başladı. Devekuşu kabaresinde küçük roller oynadı. Sonra oyunculuğu bıraktı. Modellik, fotomodellik ve havalimanı yer hostesi gibi kısa süreli işlerde çalıştı.

Bir süredir tedavi gören ünlü oyuncu Güngör Bayrak'ın pankreası alındı.

Daha sonra sinema oyunculuğuna geçti. Birçok filmde rol almıştır. 1979’da Yılmaz Güney’in yazdığı Düşman filmindeki rolüyle Sinema Eleştirmenleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Daha sonra kült filmlerde rol aldı. Sinemanın yanı sıra şarkıcı olarak sahneye çıktı. “Telefonumu Bekle” başlıklı 45’lik bir LP yayınladı. İzmir Belediye Başkanı Burhan Özfatura ile 1980’lerin ortalarında dekolte bir kıyafetle İzmir Fuarı’nda sahneye çıktığında uzun süredir manşetlerdeydi. Zamanın çeşitli erotik dergilerinde çıplak poz verdi. Banu Alkan, Hülya Avşar ve Oya Aydoğan gibi dönemin diğer seksi ünlülerinin aksine ince ve uzun vücut hatlarına sahipti.

Bir süredir tedavi gören ünlü oyuncu Güngör Bayrak'ın pankreası alındı.

Fransa ziyareti sırasında Cezayir asıllı “Houari Berichi” ile Sir unvanıyla tanışmış ve 1987 yılında evlenmişlerdir. Bu süreden sonra eşi ve çocuğuyla birlikte yaklaşık 10 yıl Paris’te yaşadı. İkinci kasetini Lady Sheriff’i çıkardı. 1996 yılında Türkiye’ye döndü, üniversite sınavlarını kazandı, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. 2006 yılında eşinden boşandı.