Bir kaza geçirdi! İşte en son


Solaryumu açmaya çalışırken sol elinin işaret parmağını yaralayan Orhan Gencebay, kazayı ucuz atlattı. Gencebay, “İşaret parmağımı kaybetseydim müzik hayatım çok zor olurdu” dedi. Detaylar burada…

77 yaşındaki usta sanatçı Orhan Gencebay, geçtiğimiz günlerde Bodrum’da talihsiz bir kaza geçirdi.

Duayen sanatçı, şezlongu açmaya çalışırken sol elinin işaret parmağını yaraladı.

“MÜZİK HAYATIM ZOR OLDU”

Günaydın’a yaşadığı talihsiz kazayı anlatan Gencebay, “Aceleyle hastaneye gittim. Elleri bir cerrah için neyse, bir müzisyen için de öyle. Saz çalarken sol elimi kullanırım. İşaret parmağımı kaybedersem müzik hayatımın başı belaya girerdi. Parmağımda 11 dikiş vardı. Ayrıca küçük bir çatlak var. söz konusu.

“TANRI SENİ KORUSUN”

Parmağımdaki atelin 10 gün sonra gevşeyeceğini anlatan Orhan Gencebay, “Bunu stüdyo çalışmamdan hemen sonra yaşadım. Ama oğlumun dediği gibi nazar bize ne yapar. Allah bizi beterinden korusun” dedi.

ORHAN GENCEBAY KİMDİR?

Orhan Gencebay veya gerçek adı Orhan Kencebay (4 Ağustos 1944, Samsun) Türk besteci, ses sanatçısı, şair, çalgıcı, aranjör, müzik yapımcısı, müzik yönetmeni ve oyuncudur.

1960’lı yıllarda popüler olan ve Arabesk Müzik olarak adlandırdığı, ancak bu terimi “yanlış ve eksik” olduğu gerekçesiyle reddeden ve Özgür Türk Müziği, özgür gibi terimlerle adlandırdığı Türk müziği tarzının yaratıcıları ve öncülerinden biridir. Türk müziği, serbest eserler ve Gencebay müziği. Gencebay, Kültür Bakanlığı’nın tavsiyesi üzerine 1998 yılında 33. Türkiye Hükümeti’nde Devlet Sanatçısı unvanına layık görüldü.

Orhan Gencebay, 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oluşturduğu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyeliğine atandı.

Gencebay, 1974’ten beri Sevim Emre ile birlikte.