Beşiktaş logo dolandırıcılığı: Sitenin faaliyetleri durduruldu


Sanal para dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. Bir web sitesi, kripto para birimini Beşiktaş Kulübü’ne ait olarak göstererek güven kazanmaya çalıştı. Beşiktaş Kulübü’nün açtığı dava sonucunda sitenin faaliyetleri durmuştur.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, “bjkfantoken.com” adlı internet sitesine, internet sitesinde kulüp izlenimi vererek kripto para sattığı ve para topladığı iddiasıyla dava açtı.

Beşiktaş Kulübü’nün açtığı dava sonucunda İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, sitenin Türkiye’deki faaliyetlerini askıya aldı.

Konuyla ilgili NTV ekibinden Baran Bila’ya konuşan Doç. Dr. Ali Murat Kırık, “Gerçekten ürkütücü olan durum şu ki kripto para satın almak için cüzdana ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Siteye üye olduğunuzda sonraki adım kripto cüzdanınızı siteye bağlayarak o siteye bağlanabilmenizdir. Paranızı erişilebilir hale getirirseniz, paranızı kaybedersiniz ve tüm cüzdanınız dolandırıcıların eline geçer. Kullanıcılar çok dikkatli olmalı, internette genel bir araştırma yapmalı, kulübe destek olmak için coin almak istiyorlarsa zaten kulübün resmi olarak onayladığı borsalar var” dedi.