Bengü, Nasreddin Hoca Şenliği’nde finale kaldı


63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Festivali kapsamında Akşehir Nasreddin Hoca Açık Hava Tiyatrosu’nda binlerce kişinin önünde konser veren Bengü, performansı ve şarkılarıyla sevenlerini mest etti.

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Festivali kapsamında Akşehir Nasreddin Hoca Açık Hava Tiyatrosu’nda binlerce kişinin önünde konser veren ünlü sanatçı Bengüperformansları ve şarkılarıyla hayranlarını büyüledi.

Akşehir Nasreddin Hoca Açıkhava Tiyatrosu’nda yaklaşık 6 bin kişinin önünde şarkılarını seslendiren sanatçı, konseri boyunca hayranlarını ayakta tuttu. Ünlü sanatçının şarkılarına zaman zaman konser alanını dolduran binlerce kişi eşlik etti. Konser sonunda Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve AK Parti Milletvekili Orhan Erdem ünlü sanatçıya hatıra plaketi takdim etti.

Başkan Akkaya, “Bugün Nasreddin Hoca Şenliğimizin son günü yoğun ve dolu dolu programlarla 6 gündür baş başayız. Çok güzel konserlerimiz oldu. Bugün Bengü Hanım ile son konserimizi sonlandırıyoruz. Sanatçılarımızın varlığından memnunuz ama asıl olan sizin var olmanız. Bu konserleri anlamlı kılıyorsunuz. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki yıl aynı gün ve saatte tekrar görüşmek dileğiyle, Bengü Hanım’a bu güzel konser için çok teşekkür ederim.”

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Bengü Hanım ben bu şehirde doğdum, bu şehrin çocuğuyum. Bu şehrin kurbanı olmak mümkün değil mi? Nasreddin Hoca’nın hoşgörüsü ve terbiyesi ile büyümüştür. 63 yıl önce büyüklerimiz bu bayramı kutladı. Belki o zamanlar Türkiye’de birkaç büyük şehir dışında festival yoktu. Uluslararası olarak bu festival her yıl Nasreddin Hoca’nın desteğiyle Akşehir’de bu güzel insanlar tarafından devam ediyor. Bu gece bize çok güzel bir an yaşatıyorsun. Sen değerli bir sanatçısın, çok hit oldun. Sende benden bir parça var. Sen güzel bir annesin, güzel bir kadınsın. Akşehir’e böyle güzel bir anı yaşattığınız için size ve ekibinize teşekkür ederiz” dedi.

Plaket takdiminin ardından konser sunucusu Doğukan Alsay, seyircilerin kendisine sırt çevirmesini ve binlerce kişinin cep telefonu ışıkları eşliğinde “Bir Şarkısın Sen” şarkısını söylemesini sağlayarak Bengü’yü şaşırttı. Ünlü sanatçı da şarkıyı dinleyicilerle birlikte seslendirdi.

“Nasreddin Hoca, nesiller boyu hikayeleriyle büyüdüğümüz efsanevi bir kahramandır”

Ünlü şarkıcı Bengü konser sonrası İHA’ya şunları söyledi: “Konya’daki ilk konserim olduğu için geldiğimde çok heyecanlandım. Nasreddin Hoca, nesiller boyu hikayelerini dinleyerek büyüdüğümüz efsanevi bir kahramandır. Bu yüzden adının anıldığı bir festivalde seyircinin huzurunda olmak çok güzeldi. Ve şimdi çocuklarıma Nasreddin Hoca’nın hikayelerini anlatırken ve geleneksel öğretileriyle onları eğitmeye çalışırken, şarkılarımı burada söylemek çok güzeldi. Beni izlemek çok keyifliydi, tüm şarkılara eşlik ettiler. Hepinize çok teşekkürler. Belediye başkanımızı, emeği geçen herkesi ve tüm Konyalıları selamlıyorum. Harika bir gece geçirdik. Hepinize güzel, mutlu ve sağlıklı bir yaz diliyorum.”

“Yaz Bitmeden Yepyeni Bir Şarkı Gelecek”

Yeni eserler hakkında da bilgi veren ünlü sanatçı Bengü, “Biliyorsunuz tatlı şarkı yeni çıktı. Sanırım önümüzdeki hafta Serdar Ortaç’ın albümündeki ‘Heyecan’ şarkısını söyledim, bir video çekeceğiz. Sonra yaz bitmeden başka bir şarkı daha olacak, yepyeni bir şarkı. Şarkı üretmeye devam edeceğim” dedi. – KONJA