Behzat Ç’de Harun karakteri neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişelenmiş olabilir


Dergi Haberleri

BluTV’de uzun süredir devam eden Çekiç ve Gül dizisinin başrol oyuncuları Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Berkan Şal: Bir Behzat Ç. Öykü”, Candaş Tolga Işık’ın Az önce Konuştum programına konuk oldu. Beşikçioğlu yeni sezonla ilgili güncellemeler de yaptı ve dizinin efsane karakterlerinden Harun’u canlandıran Fatih Artman’ın neden projede yer almadığını da açıkladı.

Behzat C. Beşikçioğlu, dizinin izleyiciyi ikiye böldüğünü belirterek, “Karakterlere bayıldık. İçine kendimizden çok şey kattık. Ülkede eksik olan duygu tamamlanmaya çalışıldı. Amacına da ulaştığını düşünüyorum, seyirciler tarafından da sevildi. Nefret aşk kadar şiddetlidir. Bir izleyici Behzat’ı seven bir grup var, keşke efsane kalsaydım diyen bir izleyici kitlesi var.

Behzat Ç'de Harun karakteri neden oynamadı?  Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişelenmiş olabilir

Fatih Artman gibi önemli karakterlere hayat veren oyuncuların yeni sezonda yer almadığına da değinen Beşikçioğlu, şöyle devam etti: “Şu soru sıkça soruluyor: ‘Serdar abi neden yok, neden? Ercan yok mu? Arkadaşlar proje biteli 10 yıl olmuş bazı kanallara insanlar gitmiş ben de olmayabilirim başkası da gelmemiş olabilir Altında buzağı aramaya gerek yok. Yani Fatih oynamak istemiyor ama bizim Fatih kendi isteğiyle oynasa iyi olur ama senin yarattığın karakteri 10 yıl sonra tekrar gündeme getirmeni anlıyorum, onun akıllıca bir iş değil, için endişelenmiş olabilir. Güçlü bir oyuncu olsaydı iyi olurdu.”

Behzat Ç'de Harun karakteri neden oynamadı?  Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişelenmiş olabilir

Çekimler sırasında babasını kaybeden Beşikçioğlu, yaşadığı zor günlerden de bahsetti. Usta oyuncu, “Birinci haftanın sonunda babam öldü. En kısa sürede ayrılmam gerekiyordu. Oradaki insanların motivasyonunu bozmak istemediğim için hemen geri döndüm. Tiyatro oynuyoruz.” Kızım bir şey oldu, ameliyat olması gerekti. Bir yanda Behzat Ç.’yi çekiyoruz, bir yanda Derin ameliyat ediliyor. Aynı şekilde İnanç’ın da çekimleri sırasında o kadar çok hatası vardı ki… O yüzden Behzat Ç.’nin bütün sezonları değerli ama bu sezon katma değer sağladı.

“Yeni sezon ne zaman başlıyor?” Sorusuna Beşikçioğlu, “Mayıs veya Haziran’da çekimlere başlayacağız” yanıtını verdi.

Behzat Ç'de Harun karakteri neden oynamadı?  Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişelenmiş olabilir

Işık’ın sorusuna “Ghost’ta neler değişti?” Başarılı oyuncu İnanç Konukçu ile ilgili olarak “Değiştim, oyunculuğa bakış açım değişti ve o noktada Ghost’un yazımı da değişti. 10 yıl oldu, izledik, yaşadık, yaşadık bu ister istemez bir değişiklik getirdi.” Bizde de vardı. Biz de özledik… Böyle bir sezon ortaya çıktı.”