Baştan sil Kayınvalidemin çekimi bittiYönetmenliğini Raşit Çelikezer’in yaptığı, senaryosunu Barış Başar’ın, Alper Eke ve Alper Saldıran’ın oynadığı; Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer ve Ünal Yeter gibi sevilen oyuncuların yer aldığı “Sil Baştan Kaynanam” ekibi, oldukça keyifli geçen final sahnesinin çekimlerinin ardından basına kısa bir röportaj verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden daha iyi hava koşullarıyla karşılaştık. SivasÇok yardımsever ve samimi insanları var. Hepinize teşekkür ederim. O kadar rahatız ki kendi aramızda ‘Hemen devam filmini çekelim’ diye şakalaşıyoruz. Sanırım ısı ekrandan yansıyor. Kötü ya da sevilmeyen filmlerde ekibin mutsuz çalıştığından emin olun” dedi.

“SİVAS’TAN HER TÜR PROJE TEKLİFİNE AÇIĞIM”

Tecrübeli oyuncu Asuman Dabak duygularını “Kız tarafındayım. Karakterimin adı Rasime. Klasik bir kız annesiyim, çok az tartışıyoruz. Bizim hikayemizin çok tatlı bir örgüsü var, ben” diyerek duygularını dile getirdi. m.” Herkesin beğeneceğinden eminim”.

Başrol oyuncusu Ceylan rolündeki Algı Eke, “Birçok şehir dışı projede yer almış bir oyuncu olarak Sivas, kendimi en rahat hissettiğim şehirlerden biri. SivasArtık tüm proje tekliflerine açığım. Oldukça tarihi mekanlarda çekim yaptık.

Çok güzel fotoğraflar çekildi. 36 yaşındayım ve Temmuz ayında hiç gecelik giymedim. Burada giydim ve çok memnunum. Çünkü sıcağı hiç sevmiyorum” diyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü oynayan Alper Saldıran, baba tarafından Sivaslı olduğunu vurgulayarak, “Gerçekten çok iyi karşılandık. İnsanlar çok misafirperver. Sivas32 yıl önce geldim, baba tarafından Sivaslıyım. Sivas halkına karşı çok takıntılı hissediyorum. Çok ilginç ve daha önce hiç yaşamadığım bir duygu. Terlemeden çalışmak da harika” dedi.

ROMANTİK KOMEDİMİZ BÜYÜKŞEHİR DEĞİL SİVAS’TA!

Senarist Barış Başar da heyecanını dile getirdi: “3 yıldır Urla’da yaşıyorum, pandemi nedeniyle oraya göç ettim. İzmir’den parmak arası terlikle geldim. Uçaktan inerken donuyordum. İki yorganla yattım Bu coğrafyanın tarihini yazmaya çalışıyoruz.

Romantik komediler kasaba ve büyük şehir hikayeleri olma eğilimindedir. İlk filmimiz Boyabat’taydı, şimdi Sivas. En büyük endişemiz Sivasanlatmaktı. Başarılı olduk” dedi.

yeterince kötü”Sivas Çok güzel resimler veren bir şehir ve Türkiye’de başka hiçbir yerde görmediğim bir şeyi paylaşmak istiyorum. SivasCaddeye yaya olarak girdiğiniz anda araç trafiği durur. İstanbul’da bu olmayacak. Sivas bir Londra gibidir, adeta bir Paris gibidir.

Ayrıca herkesin Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmesini tavsiye ederim. Bir ülkenin kaderinin bu kadar küçük bir alanda bu kadar az insan tarafından nasıl değiştirildiğini hatırlamak harika bir duygu” diyen Yeşim Dalgıçer, “Sivas da benim için çok farklıydı, silahlı çatışmalar arasında kendimize ait fotoğrafları bile var. Bir aile komedisi hazırlıyoruz, umarım seyircilerde yankı bulur” dedi.