Balıkesir’den Haberler | Mustafa Yıldızdoğan Rüzgar İvrindi’de esti


Dergi Haberleri

Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde İvrindiyakışır bir festival programı düzenledi. Programın akşam bölümünde ise Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı. Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konserde en sevdiği şarkıları söylerken sahneye girerken, seyirciler Yıldızdoğan’a eşlik etti.

İvrindi Çevre illerden ve çevre ilçelerden gelenlerin de katıldığı konserde sevilen sanatçının seslendirdiği türküler izleyenleri büyüledi.

Konsere MHP İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan, AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Akçal, MHP ve Ülkü Ocakları İlçe Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu bizim en önemli gecemiz

Gecenin sonunda Başkan Cengiz, “Faaliyetler açısından ilçemize yakışan bir günü tamamladık. Bu veriler ilçeler için önemlidir. Atalarımızın bizim için savaştığı toprakların kurtuluşunu, yeniden var oluşunu ve değerini anlamamızı sağlayan günlerin en önemlileridir. Günü en iyi şekilde kapattığımızı düşünüyorum. Konserler yapılır, sanatçılar ağırlanır ama en önemlisi sahneleri insanların yüreğine ve zihnine hitap edenlere emanet etmektir. 7 Eylül Kurtuluş Günü’nde bunu başarmak için yola çıktık ve başardık. Mustafa Yıldızdoğan ilçemizi ziyaret etmişti. 2011’den sonra kendisini bu değerli günde tekrar ağırlamaktan dolayı Türkiye’nin en beğenilen ve önemli sanatçılarından Mustafa Yıldızdoğan’a, bizi kırmayıp ilçemizi ziyaret eden değerli ekibine ve değerli transkriptimize, dinleyicilerimize teşekkür ederim. ilçemizden ve çevre ilçelerden konserimize gelenler ve emeği geçen herkes. İnşallah çizgimizi bozmadan en iyi sanatçıları bir araya getirmek ve camiamıza yakışan etkinlikler düzenlemek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mutlu kurtuluş” dedi.

Popüler sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, tarihi ve doğal güzellikleri içinde barındıran ilçede bir konser vermekten mutluluk duyduğunu belirterek, ” İvrindiKurtuluş Günü’nde sahneye çıkacak kadar şanslıydım. Daha önce burada bulundum ve aynı heyecanı ve dinamizmi ilçede de gördüm. Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz’e, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Önder’e ve konsere katılan herkese burada insanlarla birlikte olma fırsatı veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Seni tekrar görmeyi umuyorum,” dedi.

Akşamın sonunda sevgili sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’a ilçenin simgesi olan heybe ve kuzu takdim edilirken, Başkan Cengiz, “Bu kuzu ilçemizin simgesidir. Ülkenin neresine giderseniz gidin İvrindi kuzusunu tanırsınız. Yıldızdoğan, bu güzel hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Aile hayvanları çok seviliyor. Severiz. Kedilerimiz ve köpeklerimiz var. Aldığım en güzel hediyelerden biri. Bunu gözlerim olarak kabul edeceğim” dedi.

Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen günün programı, Belediye Konservatuarı’nın halka açık konserinin ardından belediye yönetiminin Atatürk Meydanı’nda düzenlediği “İvrindi ve Kuva-yi Milliye İşgalden Kurtuldu” sergisinin ziyaret edilmesiyle sona erdi. – BALIKESİR