Bakanlıktan sosyal konut açıklaması


Bakan Murat Kurum, sosyal konut projesinin önümüzdeki ay açıklanacağını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pursaklar’da düzenlenen “TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı İlk Fidan Dikim Töreni”ne katılan kurum burada bir konuşma yaptı.

Kurum, toplu konut projesiyle ilgili olarak, “Önümüzdeki aydan itibaren, ülkemizin 81 ilinde Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut projesini hayata geçireceğiz” dedi.

Sosyal konutlarda cami, okul ve yeşil alanların olacağını anlatan kurum, “Gerçekten de medeniyetimizin bize anlatmış olduğu kentleşme modelini 81 ilimizde yaygın bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

“DÜNYADA BİRİ”

TOKİ aracılığıyla bugüne kadar 1,1 milyon konutun yapılıp vatandaşlara teslim edildiğini belirten kurum, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir proje. 20 yılda hiçbir ülke 1 milyon 100 bin konutu vatandaşına yapıp teslim edemedi. Bunun en önemli örneğini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye gösterdi” dedi.

“KİRA NASIL ÖDEME YAPILIR”

Kurum, “Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini önümüzdeki aydan itibaren açıklayacağız” dedi.

“Şehirlerimizde istihdamı ve yatırımı artıracak altyapılı arsalar, yapacağımız sosyal konutlar, sanayi bölgeleri ile birlikte bu projeyi hayata geçireceğiz.