Bakan Nebati’nin Kılıçdaroğlu’na KKM’den Yanıt


Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Korumalı Mevduat Hesabı (KKM) uygulamasına katılanların, KKM’nin finansal istikrarı sağlamak ve makroekonomik dengeleri güçlendirmek amacıyla faaliyete geçtiği yönündeki sözlerini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Milletimizin takdirine bağlı olarak çok pervasız ve spekülatif açıklamalar yapıyorum.”

Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Korumalı Mevduat Hesabı (KKM) uygulamasına katılanlarla ilgili sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Edirne’de yaptığı konuşmada, döviz korumalı mevduat hesabı olanlara çağrıda bulundu: “Bizim hükümetimizde sadece faiz alıyorlar. Böyle bir döviz garantisi yoktur. Türkiye kimsenin sömürgesi değildir” dedi.

Maliye Bakanı Nureddin Nebati bu sözlere Twitter’dan yanıt verdi.

Nebati, Korumalı Mevduat Hesabı’nın finansal istikrarı sağlamak ve makroekonomik dengeleri güçlendirmek amacıyla hayata geçirildiğini hatırlattı.

Uygulamanın ekonomik göstergeler üzerindeki olumlu etkisini görmezden gelerek gerçeği çarpıtmaya çalışmanın ülkenin ortak çıkarlarını korumadığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu’nun yıkıcı muhalefet adına devlette devamlılık ilkesini ihlal eden ve mali güveni zedeleyen spekülatif açıklamalarının hiçbir şekilde vatanseverlikten uzak olduğunu söyledi.

Nebati: “Bu tür anlamsız ve spekülatif açıklamaları milletimizin takdirine bırakıyorum.” deyimini kullandı.