Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na tepki


Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Varlık şirketlerine borçlarınızı ödemeyin” çağrısına yanıt verdi. Bir rol oynamak için basit manevraların ötesine geçmeniz gerekmez mi?”

Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “servet şirketlerinin borçlarını ödemeyin” çağrısına yanıt verdi.

“PAZAR MANİPÜLATÖRÜ GİBİ GERÇEKTEN KARŞI KARŞIYIZ”

Kılıçdaroğlu’nun çağrısına ilişkin Bakan Nebati, “Görünüşe göre siyasi beklentilerinizi dikkate almadan konuşmakta ve adeta bir piyasa manipülatörü gibi hareket etmekte ısrar ediyorsunuz. Öte yandan, kuliste yardım isteyerek oynadığınız her yeni manevranın, ulusumuz genelinde yenilenmiş bir dejavu duygusunu tetiklediğini bilmelisiniz.

Makroekonomik dengeleri güçlendiren kur korumalı mevduata yaptığı acımasız saldırılara ve çarpıtmalara Kılıçdaroğlu’nun “boş vaatlerle yaptığı arabayı almayın” çağrısını da ekleyerek Nebati, şunları kaydetti:

“Şimdi ‘borcunuzu ödemeyin’ diyorsunuz.

“BASİT ROL ALMA MANEVRALARI”

Milletimiz sizden muhalefet lideri olarak özgün, gerçekçi ve uygulanabilir projelerinizi ortaya koymanızı beklerken, spekülatif açıklamaların ve basit rol yapma manevralarının ötesine geçip sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekmez mi?

“İŞİMİZİ DEĞİL EYLEMLERİMİZİ KONUŞUYORUZ”

Gençlerimiz, çiftçilerimiz, memurlarımız, esnafımız ve toplumumuzun tüm kesimleriyle her zaman yaptığımız gibi, eylemlerimizle dar gelirli vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyor ve 30 milyar liraya yaklaşan borçlarını kısa sürede kapatacağız. Sayın Kılıçdaroğlu, biz sözle değil, eylemlerimizle konuşuruz. Ritüelin bir kişinin işi olduğunu unutmayın, hiçbir söz verilmez.”

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kredi borçlarını ödeyemeyen birçok kişinin borçlarının servet şirketlerine devredileceğini vurguladı.

Servet şirketlerini tefecilikle suçlayan CHP genel başkanı, vatandaşları borçlarını ödememeye çağırarak, “Borçlarınız yüzünden avukatlar tarafından çağrılacaksınız. Tehdit edecekler. Seçimden sonra onlarla konuşacağım” dedi.