Bakan Nebati’den Borsa İstanbul hissesi


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Borsa İstanbul (BİST) 100 endeksinin günü yüzde 2,55 artışla 3,222,74 puandan kapattığını ve bugüne kadarki en yüksek günlük ve haftalık kapanışı kaydettiğini açıkladı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,55 artışla 3.222,74 puanla 3.228,88 puanla tarihin en yüksek günlük ve haftalık kapanışını yaparak 3.228,88 puanla kapattı” dedi. 526.000 yatırımcı. Borsaya kayıtlı şirketlerimizin toplam hisse değeri 400 milyar TL civarında.Borsa İstanbul, yerli ve yabancı yatırımcıların güvenle yatırım yapabileceği bir kanal haline geldi” dedi.

Ekonomik aktivitenin güçlü seyri ve kurumsal karlılıktaki iyileşmenin BİST’i yatırımcılar için cazip hale getirdiğine dikkati çeken Nebati, “Borsamızın son dönemde gösterdiği performans, gelişmekte olan diğer dünya borsaları ile olumlu bir tezat oluşturuyor. Bu güçlü trendin devam etmesini bekliyoruz Tüm özel ve kurumsal yatırımcılarımız finansal farkındalıktan hareket etmektedir. Hem Borsa İstanbul yönetimi hem de ekonomi yönetimi yatırım yapabilmeleri için sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmaktadır.