Bakan Nebati: Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu için İmzalar İmzalandı


Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı projesinin dış finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik ihale onayının geçtiğimiz hafta imzalandığını duyurdu.

Bakan Nebati, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir-Göztepe Metrosu için kredi bulduğu ancak aylardır Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından imzalanmadığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Nebati, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı projesinin dış finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik ihale onayı, İstanbul’daki vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere geçen hafta bakanlığımız tarafından imzalandı.”

Bakan Nebati, İmamoğlu’nun paylaşımına atıfta bulunarak, vatandaşların faydalandığı bir hizmet varsa doğrulama ve değerlendirme sürecinde asla taraflar arasında ayrım yapmayacaklarını vurgulayarak, “Umarım Türkiye’nin ulaşım altyapısında meydana gelen sorunları çözersiniz. Belediye son zamanlarda mevcut projeleri somutlaştırmayacaksınız ve İstanbulluları sokağa bırakmayacaksınız.” ifadesini kullandı.