Bakan Nabati: Borsaya 13,6 milyar TL yabancı yatırım aktı


SON DAKİKA HABER: Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, 1-18 Ağustos tarihleri ​​arasında Borsa İstanbul’a 13,6 milyar TL’lik yabancı yatırımın aktığını açıkladı.

Flaş Haber! Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerde rekor düzeyde yabancı yatırım girişi görüldüğünü duyurdu.

Bakan Nebati, sosyal medyadan açıklamalarda bulunarak, “Sermaye piyasalarımız, borsamızın öncülüğünde derinleşmeye devam ediyor. 1 Ağustos – 18 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Borsa İstanbul’da işlem gören ve rekor seviyelere ulaşan şirketlere 13,6 milyar TL’lik yabancı sermaye girişi oldu.

Aynı zamanda TCMB brüt rezervlerimiz üç haftada 15,4 milyar dolar arttı. Yabancı yatırımcıların sermaye ve para piyasalarımızda güven ortamının korunmasına yoğun ilgi göstermesinden memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye ekonomik modelimiz ile yürüttüğümüz politikalarımız çok yönlü ve amaçlıdır. Finans ve sermaye piyasalarını desteklemek için adımlarımızı sürdürecek, üretimle büyüyen bir Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.”