Avukat cübbesi giydi… Acun Ilıcalı’ya büyük şok!


Oyuncu Ebru Şahin ile basketbolcu Cedi Osman’ın Çeşme’deki nikah töreninde avukat cübbesi giyen ve gösteri nikahı yapan Acun Ilıcalı, avukatların tepkisini çekti. Ünlü avukat Çiler Nazife Koşar Ilıcalı, gazeteci Arif Hür’e verdiği demeçte, kötü haberi şu sözlerle verdi: “Rütbe veya kamu görevinin resmî kıyafetini izinsiz olarak ve başkalarını yanıltacak şekilde alenen giyen kişi 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası alır. cezaevinde.” İşte detaylar…

Geçen hafta Kuzey Makedonya’da evlenen Ebru Şahin ile dünyaca ünlü basketbolcu Cedi Osman’ın Çeşme’deki düğünü. Spor DallarıSanat ve eğlence dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Dün gece gerçekleşen nikahta çiftin nikahı, resmiyet için televizyoncu Acun Ilıcalı tarafından yapıldı.

Ilıcalı, nikah memuru gibi giyinmek için nikahı avukat cübbesi ile yaptı.

3 AYDAN 1 YILA TUTMA!

Acun Ilıcalı’nın cübbesine yanıt veren ünlü ceza avukatı Çiler Nazife Koşar, gazeteci Arif Hür ile görüştü.

Ceza avukatı Çiler Nazife Koşar, “Türk Ceza Kanunu’nun 264. maddesinde ‘özel işaret ve kıyafetlerin uygunsuz kullanımı’ olarak adlandırılan bir suç var. ‘Kamu idaresinin güvenliğine karşı suçlar’ başlığı altında. Avukatlar mesleklerinin bir parçası olarak kamu hizmetlerini yerine getirirler.

Kanuna göre, kamuda yetkisiz olarak bir rütbe veya kamu görevinin resmi kıyafetini giyen ve başkalarını aldatan kişi 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Aynı şekilde polis ve askeri üniforma giymeniz de yasaktır. İnsanları yanıltacak şekilde takarsak suç işlemiş oluruz. Bu suça 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilir. Avukat cübbesi; Sadece avukatlar tarafından ve sadece mahkeme salonlarında giyilir” dedi.

“İSTİSNA AMACI OLSA SUÇ OLUR”

Çiler Nazife Koşar sözlerine şöyle devam etti: “Burada kanun bir ‘manevi kast’ arıyor. Oradaki adliyeye başkalarını yanıltmak için yapıldığını bilmesi gerekirdi.

Düğün töreni için bir mizansen vardı ama en azından nikah memuru cübbesini giyebilirdi. Bu nasıl bir şarlatan? Avukat kılığında bir iş mi? Bunun bir avukat cübbesi olup olmadığını kaç kişi biliyor? insanlar yanılabilir. Ama aldatma niyetinde olduğunu düşünmüyorum. Aldatmak isteseydi suç işlemiş olurdu. “Yaptığını doğru bulmuyorum” dedi.

“RANDEVU BEKLİYORUZ”

Çiler Nazife Koşar, İstanbul Bakırköy’deki ofisinde öldürülen avukat Servet Bakırtaş’ın vefatından derin üzüntü duyduğunu belirterek, “Meslektaşımız ofisinde öldürüldü. Cenazesinin olduğu gece bu nikah sahnesi önümüze düştü. Bu avukat cübbesini yapmak yıllarımızı aldı. 4 yıllık hukuk eğitimini tamamlıyoruz. Üzerinde staj görüyoruz. Ama yemin etmeden bu cübbeyi giyemeyiz. Türkiye Barolar Birliği’nin zaten bir yönetmeliği var. ‘Sadece mahkeme salonlarında takabilirsiniz’ yazıyor.

Acun Ilıcalı doktor önlüğü giyseydi ne olurdu? Bu kadar doktor sessiz mi kalacak? Bu tür konular toplumun hassas noktasıdır. Bu bornozu giyersen, tepkileri riske atarsın. Acun Ilıcalı’dan tüm Barolar ve meslektaşlarım adına bir özür bekliyorum.”

RANDEVU ARANIYOR

Öte yandan Mersin Barosu Başkanlığı, ünlü basketbolcu Cedi Osman ve oyuncu Ebru Şahin’in Çeşme’deki nikah töreninde avukat cübbesi giyen Acun Ilıcalı’yı kınadı. Barodan yapılan açıklamada, sınırı aştığı iddia edilen Ilıcalı’dan tüm avukatlardan özür dilemesi istendi.

ACUN ILIÇALI KİMDİR?

Ali Acun Ilıcalı (29 Mayıs 1969, Edirne), Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, uluslararası yapımcı ve iş adamıdır. Ayrıca Acun Medya Grubu ve Exxen platformunun, televizyon ağı TV8’in kurucusu ve Hull City AFC futbol takımının sahibidir.

Ilıcalılar Spor Dalları Gazeteciden medyanın başına kadar onun hayat hikayesini anlatan belgeseller yapıldı, kitaplar yayınlandı ve programlar yapıldı.

Bugüne kadar pek çok farklı kategoride binin üzerinde ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yılda birçok kez Türkiye’nin en güvenilir üç ismi arasında yer almıştır. 2018, 2019, 2020 ve 2021’de medya endüstrisinin ünlü haftalık eğlence ve ticaret dergisi Variety tarafından dünya çapında medya ve eğlence endüstrisindeki en etkili 500 iş adamından biri seçildi.

Acun Ilıcalı’nın medya sektörünün yanı sıra; Sağlık, kozmetik, dijital platformlar, eğitim, tekstil, futbol, ​​e-ticaret gibi sektörlerde de global yatırımları var. Desteklenen sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Ilıcalı, kendi sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemdeydi.

ACUN ILIÇALI GİZLİLİK

Üç evlilik yapan Ilıcalı’nın bu evliliklerden dört kızı var. 1989 yılında Seda Başbuğ ile evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Kızının doğumundan on ay sonra anne ve babasını trafik kazasında kaybeden Ilıcalı, 1993 yılında ilk eşinden boşandı. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenen Ilıcalı’nın bu evlilikten Leyla ve Yasemin adında iki kızı daha oldu. 2016 yılında ikinci eşinden boşandıktan sonra 2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlenen Ilıcalı, bu evlilikten Melisa adında bir kızı var. Çift, Kasım 2018’de boşandı.

“En büyük tutkum oynamak, eğlenmek ve eğlenmek çünkü hayat bir oyun parkı” mottosuyla yola çıkan Ilıcalı, adrenalin ve hız tutkusuyla da tanınıyor. Diğer hobileri arasında yarış tekneleri, spor arabalar ve motosikletler de var. Dünyada yükselen trendler arasında yer alan e-spor ile de yakından ilgileniyor. İleri düzeyde bir futbol ve basketbol tutkunu olan Ilıcalı, dünyanın önemli turnuvalarını takip ediyor ve canlı izliyor. Ilıcalı da sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.