Avrupa Yatırım Holding’in net dönem karı bir yılda %863 arttı


2022 yılından itibaren yenilikçi, sürdürülebilir ve değerli yatırımlarına hız veren European Investment Holdings, ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Holding’in net karı geçen yıla göre %863 artarken, aktif büyüklüğü iki katına çıktı.

2022’nin ilk yarısının bitmesiyle birlikte Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yatırımcılarına sunmak zorunda oldukları bilançoları açıklamaya başladı.

Bu kapsamda ilk 6 aylık finansal sonuçlarını açıklayan Avrupa Yatırım Holding, 1 Ocak-30 Haziran 2022 dönemine ilişkin kazanç ve büyüme verilerini kamuoyuyla paylaştı.

Yenilikçi, sürdürülebilir, değer odaklı ve sorumlu yaklaşımıyla çeşitli sektörlerde güçlü büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırımlarını artıran şirket, 2022 yılı itibarıyla 2022 yılının ilk altı ayında net kârını bir önceki yıla göre %294 oranında artırdı. geçen yılın aynı dönemi. Şirket kazançlarındaki yıllık yüzde değişim %863 oldu.

Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, ilk yarının finansal performansına ilişkin görüşlerini şu sözlerle paylaştı: “Avrupa Yatırım Holding olarak küresel ekonomik belirsizliklere rağmen başarılı bir çeyrek daha geçirdiğimizi söyleyebilirim. Aktif büyüklüğümüzün bir önceki yıla göre %99 arttığı bu dönemde, stratejik hamlelerimizin mükafatını aldık” dedi.

SATIŞLAR %470 ARTTI

Avrupa Yatırım Holding’in cirosu geçen yılın ikinci çeyreğine göre %470 artarak AVHOL koduyla işlem gördüğü Borsa İstanbul’daki toplam piyasa değeri 300 milyon TL’ye ulaştı.

Ramazan Burak Telli, şirket faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerini şöyle paylaştı: “Avrupa Yatırım Holding olarak önemli bir yere sahip olduğuna inandığımız tarım sektörü başta olmak üzere sağlık, turizm, inşaat, çevre ve sanayi gibi stratejik sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. dünyanın geleceğindeki rolü. Alaçatı, Nişantaşı ve Ataşehir’deki restoranlarımız ile turizm sektörünü yükseltiyor ve Türkiye’de parklarda kullanılan 4 yumuşak kauçuk zemin üreticisinden biri olan Ege Karma Kauçuk Fabrikası’nın büyümesine odaklanıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana entelektüel sermayemizi ve finansal desteğimizi birlikte çalıştığımız şirketlere aktardık” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ YATIRIM ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLMAK İSTİYORUZ”

Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, yatırım süreçlerinde yenilikçi, sürdürülebilir, değer odaklı ve sorumlu bir yaklaşım sergilediklerini vurgulayarak değerlendirmelerini şu sözlerle tamamladı:

“Avrupa Yatırım Holding olarak stratejik turizm, sağlık, sanayi ve tarım gibi stratejik sektörlerde ülkemizde ve yurt dışında öncü olmak, analize dayalı istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme stratejisinden yana olmak için çalışıyoruz. Amacımız, temel değerlerimizden ödün vermeden yaratıcı ve rekabetçi çözümlerimizle kendimiz ve tüm çalışanlarımız için katma değer yaratmaktır. Aynı özveri ile çalışmaya ve finansal sonuçların rehavetine kapılmadan yatırımcılarımızın yanında büyümeye devam edeceğiz. Sosyal hayatta şeffaflığa, ekonomik hayatta refaha ve istikrara etkin katkı sağlayan ticari ve endüstriyel platformlarda verimli ve sürdürülebilir yatırımlar yapma vizyonumuzla Türkiye’nin en değerli yatırım şirketlerinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.