Avrupa Yatırım geri dönüşüm yatırımlarını artırıyor


European Investment Holdings, sentetik deriyi geri dönüştürerek EPDM membran adı verilen yapı malzemesi üretmeye odaklanan Naturel Recycling adlı yeni bir şirket kurdu. Şirketin Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 milyon TL sermaye ile kurulduğu bilinmesine rağmen European Investment Holdings CEO’su Ramazan Burak Telli, holdingin yatırım vizyonunun detaylarını paylaştı.

Ayakkabı ve çanta sektöründe artan küresel talep, alternatif üretim yolları ve hammadde seçeneklerine olan ihtiyacı artırmıştır. Alternatif hammaddelerden öne çıkan suni deri pazarının büyümesinin arkasındaki itici güç olarak tüketici talebi konumlanmıştır.

2021’de 33,7 milyar ABD Doları değerinde olan küresel suni deri pazarının, 2022’den 2030’a kadar %8’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor.

Avrupa Yatırım Holding CEO’su Ramazan Burak Telli, tek kullanımlık giyim sektörünün her geçen yıl daha büyük bir pazar oluşturduğuna dikkat çekerek, holdingin son yatırımı Naturel Recycling’in sektöre nasıl katkı sağladığını anlattı. döngüsel ekonomiyi yapın.

Ramazan Burak Telli, Doğal Geri Dönüşüm’ün inşaat sektörünün artık yaygın olarak kullandığı EPDM membran malzemesinin suni deriyi geri dönüştürerek üretimine odaklandığını vurgulayarak, “Avrupa Yatırım Holding olarak amacımız, geleceğe daha kaliteli bir ortam sunmaktır. nesilleri geride bırakarak yaşamaya değer bir dünya. Bunun için doğru sektörlere yatırım yaparak değer yaratmak istiyoruz.”

GAZİANTEP 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE ÇALIŞIYOR

Avrupa Yatırım Holding’in sürdürülebilirlik odaklı son geri dönüşüm yatırımı olarak konumlanan Naturel Geri Dönüşüm, Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. Suni deriyi geri dönüştürerek EPDM membranlara dönüştüren fabrika, bilgilendirme platformundan yapılan açıklamaya göre, Ege Karma Kauçuk’un yan kuruluşu ile Avrupa Yatırım Holding çatısı altında 4 milyon TL’lik bir şirket olarak faaliyete başladı.

Ramazan Burak Telli, çevre koruma konusunda en iyi uygulamaların tüm sektörlerde benimsenmesi ve döngüsel ekonominin sektörlerin odak noktası olması gerektiğine dikkat çekerek, “Geoflex, Geoflex Felt, Flexdlt gibi EPDM membran çeşitlerimizle ikimiz de suni deriyi geri dönüştürüyoruz. moda endüstrisi tarafından üretilen ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu dayanıklılığa cevap veren.” Size ihtiyacınız olan gücü verebilecek %100 çevre dostu ürünler geliştiriyoruz.” Avrupa Yatırım Holding olarak yaptığımız bu son yatırım, Türkiye’nin yatırım vizyonunu tam anlamıyla yerine getiriyor. yenilikçi, sürdürülebilir, değer odaklı ve sorumlu bir yaklaşım izleyen şirketimiz. Güçlü büyüme potansiyeli olan bir sektöre yepyeni bir oyuncuyla başladık.”

“Lider sektörlerde faaliyet göstermeye devam edeceğiz”

Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, Türkiye’nin en değerli yatırım şirketlerinden biri olmayı hedeflediklerini hatırlatarak, değerlendirmelerini şu ifadelerle tamamladı:

“Doğal Geri Dönüşüm ile geri dönüşüm ayak izimizi daha da genişleterek şeffaflık, refah ve istikrar eksenlerine katkıda bulunan verimli ve sürdürülebilir yatırımlar yapma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Hedefimiz, tüm şirket ve iştiraklerimizde yenilenebilir enerji kullanmak, sürdürülebilir yaklaşımlar benimsemek, adil iş modelleri oluşturmak ve elde edilen kârı hissedarlarımız, ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizle paylaşarak ülkemizin refahını artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için iştiraklerimizi sadece finansal sermayemizle değil, entelektüel sermayemizle de destekliyoruz. Temmuz ayı sonunda KAP’a bildirdiğimiz ve münhasıran pazarlama fonksiyonuna odaklanan yeni iştirakimiz de bu iddianın temelini oluşturuyor. Sağlık, tarım, geri dönüşüm ve hizmetler gibi hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde iş birliklerini yaygınlaştırmak, yatırımları artırmak ve yaklaşım açısından Avrupa Yatırım Holding’i örnek almak için yılmadan çalışmaya devam ediyoruz.”