Arda Kural’dan kötü haber! bir polis karakoluydu


Sağlık sorunları nedeniyle kurtulan ünlü oyuncu Arda Kural, darp iddiasıyla İstanbul Büyükçekmece’de tutuklandı. Ailesinin de kural nedeniyle onu bir ay yasaklamaya karar verdiği ortaya çıktı. Detaylar burada…

2000’lerde parladı ama psikoz teşhisi konduktan sonra zor zamanlar geçirdi Arda kuralıSon bir yılda sağlık sorunlarını tamamen aşmıştı.

Hayatınızı düzene soktuğuna inanılıyor. Arda kuralıİstanbul BüyükçekmeceBir kavgaya girdi.

Arda kuralıBüyükçekmece sahilinde bar işletmecisi Ahmet Y. ile tartıştı ve dövdü. Olay yerine gelen polis, Kural’ı tutukladı ve önlem aldıktan sonra serbest bıraktı.

KALDIRMA KARARI ALINMIŞTIR

Arda kuralıSahilde tartışmadan önce kardeşini ve annesini tehdit ederek kavga çıkardığı, bu nedenle ailesinin de kendisinden şikayetçi olduğu ortaya çıktı. diğer taraftan Arda kuralıAiledeki sorunlar nedeniyle ailesine karşı bir ay süreyle uzaklaştırılmasına karar verildiği öğrenildi. (DHA)

ARDA KURALI KİMDİR?

Arda kuralı kaç yaşında ve nerede; Arda Kural, 12 Nisan 1982 Yalova doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Arda Kural, Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya okudu.

2 yıl dramaturji ve film eleştirisi okudu. 1999 yılında kurduğu Theatre Roman Theatre’da profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Kara Aktörler Tiyatrosu’nda yazdığı Belirsiz Nesneler, Ben Değil, Kendim, Dokuz Köyden Kovulma, Kara Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ olarak çalıştı. İlk olarak 1999 yılında Eyvah Kızım dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçmiştir ve bu dizide Leonardo DiCaprio’ya benzerliği ile tanınmaktadır. 2003 yılında Lise Defter dizisinde Ediz rolüyle ikinci kez karşımıza çıkmıştır. Son olarak 2005 yılında Emret Komutan dizisindeki Posta Ferit rolüyle büyük beğeni topladı.

Son filmi Kubilay’da 21.890 doları alamamaktan kaynaklanan maddi çöküntü nedeniyle psikoz belirtileri göstermesi üzerine 28 Aralık 2012’de Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Oyunculuğu bıraktığını söyleyerek 21 Ocak 2013’te serbest bırakıldı; Ancak hastayken bu kararı verdiği için yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçti.

ARDA KURAL HASTALIĞI NEDİR?

Arda Kural’ın hastalığı nedir? Oynadığı Kubilay filminden maddi sorunları ve borçlarını ödeyememesi nedeniyle 2012 yılında psikoz belirtileri göstermeye başladığı biliniyor. 28 Aralık 2012’de Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde üç hafta tedavi gördü.