Antalya’ya uçakla gelen turist sayısı 7 milyonu aştı


Antalya Valisi Yazıcı, kente uçakla gelen yabancı turist sayısının yılbaşından bu yana 7 milyonu aştığını duyurdu.

Antalya’ya uçakla gelen turist sayısı 7 milyonu aştı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medya hesaplarından Cuma günü turizm kenti Antalya’ya uçakla gelen turist sayısının 7 milyonu aştığını duyurdu. Vali Yazıcı, “Birlikte turizm rakamlarımızdaki artışı daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada, 5 Ağustos itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanlarından şehre gelen turist sayısının 7 milyon 76 bin 937 kişi olduğu belirtildi. Antalya, “Güvenli Turizm Sertifikası” uygulaması, alternatif turizm sektörleri ve dünyanın en iyi 5 yıldızlı otelleri ile Akdeniz’in en iyi ve en çok tercih edilen şehri seçilmiştir.

YÜZDE 91 ARTIŞ

Açıklamada, pandeminin etkilerinin yatışmasıyla Antalya’nın turizm rekorları kırdığı eski günlerine dönüldüğü vurgulandı. 1 Ocak-5 Ağustos arasında 7 milyon 76.000 937 yabancı turist ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 91 artış yaşanırken, geçen yılın aynı döneminde 3 milyon 705.771 kişinin ziyaret edildiği hatırlatıldı. Bu yılın Ağustos ayının ilk 5 gününde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artışla 388.000 431 turist geldi.