Altın Portakal’a yüz ifadesi ile damga vuran Tamer Karadağlı, yaşananları anlattı ve “Kimse neden yaptığımı sormadı” dedi.


Günlerce taklitleriyle konuşan Tamer Karadağlı, geçen yılki Altın Portakal Film Festivali’nde ödülünü vermek için bekleyen Nihal Yalçın ise olayın arka planını anlattı. Karadağlı, “Şimdiye kadar kimse bu hareketleri neden yaptığımı sormadı” dedi.

Çocuklar Duymasın dizisinin efsane oyuncularından Tamer Karadağlı, Milli Sofra’da yayınlanan programda Gökay Kalaycıoğlu’nun 2021 Altın Portakal Film Festivali’nde oyuncu Nihal Yalçın ile birlikteyken yaptığı çeşitli taklitleri anlattı. .

“Altın Portakal’da olanların arkasında herhangi bir art niyet var mıydı?” Tamer Karadağlı, bu soru üzerine, “Kimse bana bu hareketleri neden yaptığımı sormadı. Kameranın beni bu kadar dar bir açıdan yakaladığını fark etmemiştim. Tabii ki hiçbir art niyetim yoktu. “Ödülü alan hanımefendi çok sevdiğim bir oyuncuydu. Önce ödülü alıp sonra konuşma yapmalısın.” Birçoğu heyecandan olduğunu söyledi ama diyorlar. Altın Portakal’da önceki gün. Bu ödülü kazandığınızı bilerek ayrılıyorsunuz. Bu yüzden daha iyi hazırlanmalıydı.”

Yalçın’ın konuşmasında iki noktadan rahatsız olduğunu anlatan oyuncu, şöyle devam etti: Kaşımı kaldırmamın nedeni oyuncunun hem kadınlara hem de erkeklere söyledikleriydi. Orada “Yani tüm rakiplerim kötüydü, bu yüzden bu ödülü aldım” dedi. O zaman söylediğim gibi, ciddi mi? Muhtemelen böyle bir şey söylemeyeceğini düşündüm. Yüzümdeki tepkim buydu. Belki de şaşkınlığımı yüzümdeki ifadeyle gösterdi.”

Altın Portakal'a taklitleriyle damga vuran Tamer Karadağlı,

Oyuncu yaptığı konuşmada, ‘Gelecek yıl erkek ödülünü kazanacağım. Erkek oyuncu diye bir şey yok, ben de erkeği oynamak zorundayım’ dedi.

“Bu ödülü bana kim verdi?” “Seni tanımıyorum” demek seni tanımıyorum demektir ve o, “Beni susturmaya mı çalışıyorsun?” dediğinde, çok kibar ve saygılı bir şekilde, farklılığınızdan bahsederek söyledim. Ödülünle konuş dedim, ödülünle bile değil: “Konuşmak zorunda kaldım. Olay siyasi boyuta kaydı. O zamanlar biraz siyasi propaganda amaçlı kullanılıyormuşum gibi hissettim.”

Geçen yıl 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Nihal Yalçın, saatine bakarak ve farklı yüz ifadeleri sergileyerek ödülü alırken Tamer Karadağlı’ya bıkkın bir tavır sergiledi. Hatta bir süre sonra daha fazla dayanamadı ve oyuncuya ödülünü takdim etti. Yalçın, “Ödülü kim verdi? Kapa çeneni mi dedin? Şimdi susacak mısın?” Yüz ifadeleriyle cevap verdi. Günlerce konuşulan görüntülere siyaset ve sanat ortamından tepki geldi.