Altıeylül’de kırsal sinema günleri başladı


Altıneylül Belediyesi, Kırsal Mahalle Sinema Günleri ile Yeşilçam klasiklerini kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarla buluşturuyor.

Altıneylül Belediyesi, Kırsal Mahalle Sinema Günleri ile Yeşilçam klasiklerini kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarla buluşturuyor.

Altıeylül Belediyesi, daha önce de Bağımsızlık etkinlikleri ve devre arası etkinlikleri için Altıeylül sakinleri ile sinema günleri düzenleyerek, Yeşilçam klasiği sakinleri ile sinemasever Altıeylül’ü bir araya getirdi. Sabri Uğur Millet Kıraathanesi, Cengiz Topel Caddesi, Plevne Mahallesi Okul Caddesi ve Sultan Abdülhamid Han Geliştirme Merkezi, çocukların sevgisini ve büyüklerin beğenisini alarak Altıeylül’ü ekrana getirdi. Altıeylül Belediyesi şimdi de beyaz perdeyi kırsala taşıyarak Altıeylül’e sinema sevgisini yayıyor.

Başkan Avcı “Kültür ve sanat da ihtiyaçtır”

40 günlük Altıeylül İlçe Film Günleri ile Altıeylül sakinlerinin karşısına çıkan Altıeylül Belediyesi, 18 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri ​​arasında Altıeylül’ü 40 kırsal ilçede gezdirecek. Sinemanın vazgeçilmezi gazozlu patlamış mısırlı yazlık sinemalar, nostaljik anların yaşandığı etkinliklerde Altıeylül’de hala hayat buluyor. Altıeylül Kırsal Mahalle Sinema Günleri’nin ilk akşamında Pamukçu Mahallesi sakinleri, Ahmet Arıman, Teoman Ayık ve Hababam Sınıfı Film Dizisinin sevilen isimlerinden Tuncay Akça’nın oluşturduğu Hababam Ses Grubu ile Pamukçu Mahallesi’nde ve ardından Yeşilçam’da bir araya geldi. “Hababam Sınıfı Derste Kalmadı.” Akşam klasiğinden memnun bir şekilde ayrılırken, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya teşekkürlerini iletmekten geri kalmadılar. Hababam Dersi Başarısız, Köyden Şehre, Süt Kardeşler, Neşeli Günler, Gülen Gözler, Şabanoğlu Şaban, Tosun Paşa ve Mavi gibi sevilen Yeşilçam klasikleriyle vatandaşları buluşturarak Altıeylül’de kültür-sanat için çalışmaya devam ettiklerini belirtiyorlar. Boncuk Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Altıeylül’ümüzde başlattığımız kültür-sanat rüzgarını Kültür Müdürlüğümüzün düzenlediği Altıeylül Kırsal Mahalle Sinema Günleri ile sürdürüyoruz” dedi. Çünkü kültür ve sanat da bir ihtiyaçtır. İnşallah bu ihtiyacı karşılamak için 40 gün boyunca kırsaldaki vatandaşlarımızın ayağına tuvali sereceğiz” dedi. – Balıkesir