Alternatif SuperApp 70 şirket, 900 şube ve 150.000 kullanıcıya ulaştı


Aralık 2021’de piyasaya sürülen Magellan’ın en son ürünü Alternative SuperApp, Ağustos 2022’ye kadar 70 işletme, 900 mağaza ve 150.000 kullanıcıya ulaştı. Alternatif SuperApp ile işletmeler tüm finansal teknolojiler, sadakat ve müşteri analitiği gibi özelliklere sahip olurken, işletmelerin müşterileri avantajlı ödeme seçeneklerine erişebiliyor.

Bu ivme ile Alternative SuperApp, şu anda toplam 900’den fazla şubeye sahip 70’den fazla şirketi bir fintech şirketine dönüştürerek, finansal teknoloji alanında doğru çözümle hem B2B hem de B2C pazarlarında hızlı ilerleme kaydedilebileceğini kanıtladı. Simit Sarayı, Peynirci Baba, Alaçatı Muhallebicisi, Adventure Land, Tuzla Balıkçısı, Vienna Coffee ve Nezih Kırtasiye gibi sektörün öncü firmaları artık Dijital Cüzdan, CRM, Dijital Hediye Kartı, Kurumsal İş Ortaklığı, Sadakat Programı ve QR Menü altyapı çözümleri ile donatıldı. Alternatif Süper Uygulama. hizmetlerine kolayca ulaşabilirler. Ayrıca Üsküdar Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi gibi kamu kurumları da Alternatif SuperApp üzerinden binlerce vatandaşa ve öğrenciye özel cüzdanları ile kolayca ve dijital olarak ödeme ve bağış yapabilmektedir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Magellan CEO’su Göktürk Yetim, “İstanbul Festivali’nin ana sponsoru olan Alternate SuperApp, festival süresince ödeme ve geçiş sistemi altyapısı sağlayan Alternnate SuperApp, kullanıcıların tek tuşla onlarca işlemi gerçekleştirmesini sağladı. başvuru. Bu etkinlikte tüm ziyaretçiler Alternatif SuperApp ile Fast Pass, anında ödeme, çekilişlere katılım ve oyun alanlarından yararlanma gibi imkanlara sahip oldular. Müşterilerin ceplerinde bilet veya para taşıması gerekmiyordu. Bu avantajları ile App Store’da Finans kategorisinde 1. sıraya yükselmiş ve kullanıcılarının yorum ve beğenileriyle “Lovemark” yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

İşbirlikleri ve yatırımlarla büyümeye devam edecek

Magellan’ın en yeni ürünü olan Alternatif SuperApp, A Serisi öncesi yatırım sürecine girecek. Magellan CEO’su Göktürk Yetim, hem son gelişmeleri hem de yatırım sürecini değerlendirerek, “Alternatif SuperApp, güçlü ekibiyle çok kısa sürede büyük bir başarıya imza attı. Şu anda onlarca şirketin yüzlerce şubesinde binlerce kullanıcıya kesintisiz hizmet veriyoruz. Her şirket bizim için ayrı bir fintech şirketi haline geldi. Müşterilerimiz de süper kullanıcılardır. Çok yakında yeni firmalarla ağımızı 5.000’e çıkaracağız. Bu büyümeyi hızlandırmak için bir yatırım turu hazırlıyoruz. Hedefimiz bu yatırımla öncelikle EMEA bölgesinde büyümek. Bu süre zarfında Vize İnovasyon Programı’nın dördüncü dönemine seçildiğimizi ve küresel pazarlara hazırlandığımızı da belirtmeliyim. İşbirliğimiz ve akıllı yatırımcı ekosistemimiz ile çok daha hızlı gelişeceğimizi düşünüyorum.”

Zeynel Enes Mirza, Alternatif SuperApp CPO’su aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Aralık 2021’den beri büyük bir özveri ile ekip olarak çalışıyoruz. Sonuç, planlı ve istikrarlı bir büyümeydi. Şirketlere ve kurumlara özel dijital cüzdan altyapısı sunmak ve tüm bu cüzdanları tek bir uygulamada toplamak hem B2B hem de B2C müşterilerine büyük kolaylık ve fayda sağlıyor. Şirketleri fintech’lere dönüştürüyor ve piyasada fintech’leri topluyoruz. Bu sayede cüzdan, hediye kartı, QR menü ve sadakat uygulamaları gibi sektördeki tüm çözümlerin pazaryeri haline geliyoruz. Doğru zamanda doğru sektörlere girerek bunu kanıtladık. Bu güçlü veriyi kafe, restoran, eğlence, spor gibi sektörlerdeki yeni firmalarla pekiştireceğimize inanıyorum. Kısacası, Alternatif SuperApp ile her şirket bir FinTech olur!”