Alo, TOKİ’ye ‘Sosyal Konut Projesi’ için 67 bin soru sordu


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 14 Mart’ta başvuruları kabul edilen İlk Evim İlk İşim sosyal konut projesinde sosyal medya hesapları ve çağrı merkezi üzerinden gelen 67 bin 777 sorunun 61.254’ünü yanıtladı. .Eylül başladı. .

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan İlk Evim İlk İşim kampanyası için vatandaşlar, daireleri inşa edecek TOKİ’nin çağrı merkezi ve sosyal medya hesaplarına çok sayıda soru gönderdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

TOKİ yetkililerine göre, kuruma Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden projeyle ilgili 15.000 214 soru geldi. 12.000 802 soru cevaplandı.

ALO TOKİ çağrı merkezi, aynı konudaki 52 000 563 sorudan 48 000 452’sini yanıtladı.

Çağrı merkezine ve sosyal medya hesaplarına toplam 67.777 soru gönderilmiş, 61.254’ü yanıtlanmıştır.

EN ÇOK DAİRE TİPİ SEÇİLEBİLİR MİYİ SORUN

Kuruma projeyle ilgili en sık sorulan soruların başında “Konut tipinin başvuru aşamasında seçilip seçilemeyeceği” oldu. Konuyla ilgili sorulan vatandaşlara, konut tipi ne olursa olsun proje bazında başvuru yapılabileceği bilgisi verildi.

İkinci sırada ise 50.000/100.000 konut projesi çekilişinde konut satın alma sözleşmesini imzalamayanların yeni projeye başvuru yapıp yapamayacakları sorusu geliyor.

Hane halkı tarafından şartların sağlanması durumunda iki ayrı kişinin başvuruda bulunup bulunamayacağı, vekaletname ile başvuru yapılıp yapılamayacağı ve tapu sahibi kişilerin vekalet vermesinde bir engel olup olmadığı en sık sorulan sorular arasındaydı. Avukatın kampanyaya başvurması.

TOKİ yurtlarında yaşayan vatandaşların soru, öneri ve şikayetleri ilgili birimlere iletilmiştir.