Almeda Abazi: Tolgahan’ı peşimden koşturdum!


Dream Türk TV’de yayınlanan “Renkli Hayatlar” programına konuk olan 2008 yılında Kainat Güzeli yarışmasını kazanan Arnavut asıllı tescilli güzel, mutlu bir evliliği olduğu Tolgahan ile tanışma hikayesini paylaştı.

Oyunculuk, Sunuculuk ve Şarkıcılık Almeda Abazi Sayışman, “Hangi işi daha çok seviyorsun?” Sorulduğunda, “Asla tek bir şey olmak istemedim. Dans etmeyi, şarkı söylemeyi, oyunculuk yapmayı ve sunum yapmayı seviyorum. sahneyi seviyorum Kendimi tekrar sahnede buluyorum. Bana sorsalardı, ‘Şov kızı olmak istiyorum’ derdim. Hepsini aynı anda yaptım, hepsini denedim. En çok dans etmeyi ve şarkı söylemeyi severim.”

2019’da oğlu Efehan’a sarılan ve 2021’de kızları Alina’yı dünyaya getiren Almeda, şarkı söylerken yaşadığı tesadüfü şöyle anlattı:

İlk çocuğum Efehan’a hamile olduğum klipte hiçbir fikrim yoktu. Şarkıyı tanıtamadım çünkü tamamen farklı bir dünyaya girdim. Sonra Efe bir yaşına geldiğinde “Kariyerime dönebilirim” diye düşündüm. İkinci şarkıyı başlatmaya çalıştığımda Alina’ya hamile kaldım. Şimdi şarkı söylemeye korkuyorum. Benim tarzım Türkiye için değil. Seviyorum ama söyleyemem. Hala aksanım var. Şarkıyla arası pek iyi değil.

30 yaşındaki güzel, umursadığı tek şeyin estetik olduğunu belirterek, “Ben estetiğe karşı değilim, estetiği seviyorum. Ölçülü olmalıdır. Doldurmak insanları değiştiren bir şeydir. Yanakları doldurmayı sevmiyorum.”

Eşi Tolgahan Sayışman ile tanışma hikayesini paylaşan ünlü oyuncu, “Ortak arkadaşlarımız var. Bir gün aynı ortamla karşılaştık. Oradaki masamın arkasından biraz koştum. Tolgahan tam anlamıyla benim ilk ilişkim. “Onunla ilişkiye başlamazdım. İki yıldır sevgiliydik, sonra evlendik.”

Almeda Abazi, “Evde görev dağılımı var mı?” sorusuna: “Hiç faydası olmadığını söyleyemem, adil olamam. Efehan doğduğunda ben uyuyabileyim diye sabaha kadar yanında oturdu. Zaten orada çok iş yaptı. Müdahale etmesini beklemiyorum çünkü zaten bir işi olduğunu biliyorum. Onun karışmasını istemiyorum.

Evlendikleri zaman aynı projede yer almak için birçok teklif aldıklarını açıklayan gelin, “Çok seçici değildim. Ekranda yalnız olabilirim. İki yılda iki çocuğum oldu. Gerçekten tamamen farklı bir hayata girdim. Televizyon bile izlemiyorum. Bunlar şu anda en zor zamanlar.”

“Evde yaptığın bir güzellik rutinin var mı?” Sorusu da sorulan Almeda Abazi: “Kahve maskesi. Ben türk kahvesi seti kullanmıyorum, türk kahvesini kaynatmadan direkt alıyorum. Yumurta sarısı, yoğurt, bal ve biraz tarçın karıştırıyorum ki olmasın.” Yanıyor. Yüzümü yıkadıktan sonra yumurta beyazını sürüyorum. Botoks etkisi yaratır. “İki haftada bir yapıyorum. Benim için iyi ama bu alanda uzman değilim” dedi.