Aleyna Tilki’den cesur pozunun ardından itiraflar!


Pop şarkıcısı Aleyna Tilki, Amerikan müzik dergisi Billboard’a verdiği röportajın ardından sosyal medyada iç çamaşırıyla poz verdi. Tepkilerin odağında olan Tilki, önceki gün Levent’te görüntülendi. Genç pop şarkıcısı, “Sosyal bir deney yaptım, psikolog gibiyim” dedi. Tilki ayrıca “Kıbrıs’ta oynuyorum” versiyonunu da belirtti. Detaylar burada…

Alena Fuchs“Son fotoğrafımı ‘muhafazakarlık’ adı altında eleştirenler; hiçbiriniz muhafazakar değilsiniz.

Algınız önceki gün Billboard’a verdiğim Türkçe röportaja değil de son fotoğrafıma karşılık geliyorsa, o zaman başarıyla değil iç çamaşırımla ilgileniyorsunuz demektir.

Sahte muhafazakarlarla bir iç çamaşırı partisi istiyorum.”

“HERKES BU FOTOĞRAF HAKKINDA KONUŞUYOR AMA…”

Genç şarkıcı, sosyal medyada yazdıklarını açıklayarak, “Sosyal medya üzerinden sosyal deneyler yapıyorum. İki gün önce Billboard’a röportaj veren ilk Türk kadınıydım. Hayallerinin peşinden giden kadınlarla röportaj yapmak istediler ve beni seçtiler ki bu benim için çok onurlu bir şeydi.

Ertesi gün fotoğrafı paylaştım. Herkes o fotoğraftan bahsediyor ama kimse Billboard’a verdiğim röportajdan, söylediklerimden bahsetmiyor. Bu yüzden doğruyu söylemek zorundaydım, kimse muhafazakar falan değil” dedi.

“PSİKOLOGLARI SEVİYORUM”

Aleyna Tilki, “Eğer algıları benim iç çamaşırım olmasaydı Billboard röportajına da yorum yaparlardı. Varlığım bir sosyal deney! Toplumun ne olduğunu herkes görsün. Toplum benimle ilgili olduğu sürece, toplum hakkında konuşmaya devam edeceğim. Toplumla ilgili analizlerimi paylaşmaya devam edeceğim. “Onlarla iletişim kurmayı seviyorum. Bu yüzden bir psikolog gibiyim.”

“RULO YAPTIM”

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Kıbrıs’ta oyunculuk yaptığını söyleyen Tilki, reşit olmadığın için suç işlediğinin söylendiğini belirterek, “Bir rolüm var ama abartılı oldu” dedi.

ALEYNA FOX KİMDİR?

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” single’ına vokal olarak katıldı.

YouTube’da yayınlanan single’ın klibi 2016 yılında Türkiye’de en çok izlenen klip oldu ve yılda 300 milyondan fazla izlendi.

En çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını aldı. Şarkı, resmi MusicTopTR listesinde 2 numaraya kadar yükseldi.

Tilki, ilk solo single’ı “You Olsan Bari”yi Temmuz 2017’de yayınladı ve aynı listede Türkiye’de 1 numaraya ulaştı.