Akşehir’de Pinhani konseri


AkşehirKONYA’da Pinhani Konseri Pinhani Grubu, 63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Festivali kapsamında Konya’nın Akşehir ilçesinde bir konser verdi.

Akşehir’de Pinhani konseri

KONYA Pinhani Grubu, 63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Festivali kapsamında Konya, Akşehir’de bir konser verdi. Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’ndaki konserde grubun şarkılarına binlerce kişi eşlik etti.

Konser alanını saatler önce dolduran Akşehirliler, konser öncesi ünlü sunucu Doğukan Alsay’ın gösterisine hayran kaldı. Daha sonra Pinhani sahneye girdi. Pinhani, konserine en sevdiği şarkılarla başladı ve ardından seyircilerle birlikte coşkulu şarkılar söyledi. Pinhani, kendisinin de Konyalı olduğunu ve Akşehir’de seyirciye ve kalabalığa hayran olduğunu belirterek, “Akşehir’de harika bir atmosfer var, burası bir başka.” kendi yorumlarıyla seslendirdikleri şarkılardan oluşan geniş bir repertuar. Sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendiren Pinhani, büyük alkış aldı. Açık hava tiyatrosunu dolduran çok sayıda Pinhani hayranı eğlenirken, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, konser sonunda gruba hatıra plaketi verdi.

Nasreddin Hoca’nın türbesi ziyareti

Pinhani grubu üyeleri de Nasreddin Hoca’nın türbesini ziyaret etti. Grup üyelerine eşlik eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, türbe ve Nasreddin Hoca hakkında bilgi verdi. Grup üyeleri, mezarın önündeki platformda “Burası dünyanın ortası” yazılı fotoğraf çektirdi. Grubun solisti Sinan Kaynakçı, bugün bile Nasreddin Hoca fıkralarını kullandığını belirterek, Nasreddin Hoca’nın özellikle “Ya olsaydı” kelimesini bir yaşam felsefesi olarak kullandığını söyledi. Kendisinin de Konyalı olduğunu ve Akşehir’e iyi beklentilerle geldiğini anlatan Kaynakçı, “Grup arkadaşlarım burada bu kadar sevildiğimizi bilmiyordu ama ben başından beri biliyordum” dedi.