Akın Akınözü bu isimle…


Dergi Haberleri

Hercai dizisiyle adından söz ettiren Akın Akınözü sonunda “kaderimin oyunuRöportajlarında “Kalbimi hızlandıran bir iş varsa hemen yeni bir işe başlayabilirim” diyen Akınözü, TV8 dizisi Tuzak ile anlaştı.

Aytaç Çiçek, usta oyuncular Talat Bulut’un yanı sıra İlayda Çevik, Rıza Kocaoğlu, Yağız Can Konyalı ve Onur Durmaz ile el sıkıştı. Eylem Canpolat’ın yazdığı dizide Akınözü’nün partnerinin kim olacağı henüz belli değildi.

İLKE OLARAK KABUL

Önce Ayça Ayşin Turan’ın adı anıldı, ardından Bensu Soral ve Nilperi Şahinkaya ile görüşmeler yapıldı. Birsen Altuntaş’ın haberinden sonra; Tatilden dönen ve hafta içi ekiple buluşan Bensu Soraldünkü “Tuzak” dizisiyle prensipte aynı fikirde.

Güçlü bir intikam hikayesinin anlatıldığı dizide Soral, Çiçek rolüne hayat verecek.

AKIN AKINOZÜ KİMDİR?

Akın Akınözü 1990 yılında Ankara’da doğdu. 32 yaşında. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math’dan mezun olan Akın Akınözü, oyunculuk eğitimi aldı. Akın Akınözü kariyerine 2014 yılında Azrail filmi ile başlamıştır.

2015 yılında ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisi ile televizyon ekranlarına gelen Akın Akınözü, daha sonra Dostlar İyidir dizisinde rol almıştır.

Akın Akınözü 1.80 metre boyunda, 76 kilodur ve Oğlak burcudur.

PROJELER

2015 Muhteşem Yüzyıl / Kösem Ivan Ali / Minör Karakter

2016 Arkadaşlar İyidir / Yunus Çağlayan / Yardımcı Karakter

2017-2018 Aslan Ailesi / Murat Aslan / Başrol Oyuncusu

2017-2018 Payitaht: Abdülhamid / Ömer / Yardımcı Karakter

2019 – Hercai/ Miran Aslanbey/ Baş Oyuncu

2021 – Kaderimin oyunu /Cemal/ (ana oyuncu)

2022 – Tuzak / Avukat Umut / (Baş Oyuncu)

BENSU SORAL KİMDİR?

Bensu Soral kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Bensu Soral, 23 Mart 1991 tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğdu. Bensu Soral 31 yaşında. Türk oyuncudur. Kendisi de oyuncu olan Hande Soral’ın kardeşidir.

İnegöl’de bir mobilya imalatçısının çocuğu olarak dünyaya geldi ve Bedirhan adında bir çift yumurta ikizi var. İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik okuyor. Ablası Hande Soral’ın desteğiyle oyunculuğa başladı. İlk kez Yol Ayrımı dizisi ile oyunculuğa başladı. 2008 yılında yayınlanan Vicdan dizisinin kadrosunda yer almıştır.

Daha sonra gençlik komedi dizisi Boynu Bükükler’de ana karakterlerden biri olan Miray’ı ve 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. Murat Dalkılıç’ın “Destiny” şarkısının video klibinde de yer aldı. Oyuncu, 2016 yılında çekilen ve büyük reytingler alan ‘İçerde’ dizisinde Çetin Tekindor’un canlandırdığı ‘Kebapçı Celal’in avukatı Melek rolünü oynamıştır. 2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı filminde Nazlı Noyan karakterini canlandırmıştır.

Bensu Soral, 2018 yılında işadamı Hakan Baş ile evlendi.