AK Parti asgari ücret beyannamesi


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, herkesin “bu doğru” diyebilmesi için önümüzdeki yılın başlarında asgari ücretle ilgili bir çalışma yapılacağını söyledi. Kurtulmuş, “Asgari ücret artışı memur artışıyla aynı oranda mı olacak?” sorusuna, “Geçen yıl da böyleydi, bu yıl da doğru olan bu” diyerek yanıtladı.

AKP, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

Numan Kurtulmuş, izlediği bir TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyordu.

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Kurtulmuş, Kovid-19 pandemisi ile başlayan sürecin dünya ekonomi tarihindeki en önemli süreçlerden biri ve insanlığın son yüzyıllarda yaşadığı en büyük ekonomik krizlerden biri olduğunu vurguladı. .

Bu noktada Türkiye güçlü bir üretici ülke olmaya ve ihracatını sürdürmeye devam ediyor. 2022’de ortalama yüzde 7,5’lik bir büyümeye ulaşacak gibi görünüyor” dedi.

Vatandaşların alım gücünü artırmak için de çalıştıklarını anlatan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün gece katıldığı TV programında yıl sonuna bir kez daha atıfta bulunarak, Türkiye’nin satın alma gücünü artırmak için ek tedbirler getirileceğini söyledi. tüm vatandaşlar.

AK Parti'nin asgari ücret beyannamesi - 1

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI

Asgari ücret konusunda Numan Kurtulmuş, “Bütün bu fiyat artışları bu yılın sonunda ve önümüzdeki yılın başında da dikkate alınarak vatandaşlarımızın alım gücünü azaltmayacak bir sonuca ulaşmak için çalışmalar yapılacak. ve herkesi mutlu edecek ve herkesin ‘Doğru’ diyeceğini. Asgari ücret beyannamesi olacak diyebilirim” dedi.

“Asgari ücret artışı, memurlardaki artışla aynı oranda mı olacak?” Kurtulmuş, “Geçen yıl böyleydi, bu yıl da doğru olan bu. Böyle bir yükseliş her iki tarafta da olacak.”