Ağlama Duvarı’na rüyalarımı yazdım


Avrupa turnesine çıkmak üzere olan şarkıcı Linet Menaşi, tatilin ikinci gününde Kıbrıs’ın Girne kentindeki Lord’s Palace Hotel’de sahne aldı.

Gündüz sahne önünde sahilde yüzün astarbasın mensuplarıyla sohbet etti. Çok heyecanlı olduğunu söyledi ve “Bu gece seni ağlatacağım ve aynı zamanda seni çok neşelendireceğim” dedi. astar, “Repertuarımı genişlettim. Bergen, Müslim Gürsel gibi ustaların şarkılarını da kaydedeceğim” dedi.

Bir muhabir, “Bergen şarkıları son zamanlarda çok popüler, hangisini seversiniz?” dedi. “Ben şanslı olanlardanım. Bülent Ersoy ve Bergen 1983 yılında İsrail’e geldiler. Evet çocuktum ama hayatımda unutamayacağım bir sahneydi. Bülent Hanım ve merhum Bergen aynı sahnedeydiler. onu asla özlemedim Bu tavır, bu şarkılar, bu bakışlar beni çok üzdü. “Şarkılarına bayılıyorum.” cevabını verdi.

Muhabirlere “Bugünkü Linet’i çocukken hayal ettiniz mi?” diye sorulduğunda, “Hayır, tabii ki hayal bile edemedim. Ama çok iyi hatırlıyorum. 11 yaşındayken bizi Kudüs’teki Ağlama Duvarı’na bir okul gezisine götürdüler: “Sanatçı olmak istiyordum ve şimdi hayalim gerçekleşti. Hayal etmekten asla vazgeçmemeli, hayaller gerçek olabilir.”