Acun Ilıcalı’dan sürpriz hamle!


Dergi Haberleri

Ayça Çağla Altunkaya ile mutlu bir şekilde birlikte olduğu ünlü TV siması Acun Ilıcalı, popüler kimliği nedeniyle reklamcıların en çok benimsediği ünlülerden biri.

REKLAM YÜZÜ

Son zamanlarda bir cep telefonunun yüzü haline gelen Ilıcalı, sonunda bir banka ile el sıkıştı. Özel bir bankanın reklam yüzü olan Ilıcalı, herkesi şaşırttı.

Acun Ilıcalı, reklam filmi için kamera karşısına geçti. Birsen Altuntaş’ın haberinden sonra; Halkın anketlerde en güvendiği isimlerden biri olan Ilıcalı’nın reklam filmini Ali Taner Baltacı yönetti.

ACUN ILIÇALI KİMDİR?

Ali Acun Ilıcalı (29 Mayıs 1969 Edirne), Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, uluslararası yapımcı ve iş adamıdır. Ayrıca Acun Medya Grubu ve Exxen platformunun, televizyon ağı TV8’in kurucusu ve Hull City AFC futbol takımının sahibidir.

Ilıcalılar Spor Dalları Gazeteciden medyanın başına kadar onun hayat hikayesini anlatan belgeseller yapıldı, kitaplar yayınlandı ve programlar yapıldı.

Bugüne kadar pek çok farklı kategoride binin üzerinde ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yılda birçok kez Türkiye’nin en güvenilir üç ismi arasında yer almıştır. 2018, 2019, 2020 ve 2021’de medya endüstrisinin ünlü haftalık eğlence ve ticaret dergisi Variety tarafından dünya çapında medya ve eğlence endüstrisindeki en etkili 500 iş adamından biri seçildi.

Acun Ilıcalı’nın medya sektörünün yanı sıra; Ayrıca sağlık, kozmetik, dijital platformlar, eğitim, tekstil, futbol ve e-ticaret gibi sektörlerde global yatırımları bulunmaktadır. Desteklenen sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Ilıcalı, kendi sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemdeydi.

ACUN ILIÇALI GİZLİLİK

Üç evlilik yapan Ilıcalı’nın bu evliliklerden dört kızı var. 1989 yılında Seda Başbuğ ile evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Kızının doğumundan on ay sonra anne ve babasını trafik kazasında kaybeden Ilıcalı, 1993 yılında ilk eşinden boşandı. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenen Ilıcalı’nın bu evlilikten Leyla ve Yasemin adında iki kızı daha oldu. 2016 yılında ikinci eşinden boşandıktan sonra 2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlenen Ilıcalı, bu evlilikten Melisa adında bir kızı var. Çift, Kasım 2018’de boşandı.

“Hayat bir oyun alanı olduğu için oynamak, eğlenmek ve eğlendirmek en büyük tutkum” mottosuyla yola çıkan Ilıcalı, adrenalin ve hız tutkusuyla da tanınıyor. Diğer hobileri arasında yarış tekneleri, spor arabalar ve motosikletler de var. Dünyada yükselen trendler arasında yer alan e-spor ile de yakından ilgileniyor. İleri düzeyde bir futbol ve basketbol tutkunu olan Ilıcalı, dünyadaki büyük turnuvaları takip ediyor ve canlı izliyor. Ilıcalı da güçlü bir Fenerbahçe taraftarıdır.