ABD, yüksek gelirler üzerindeki vergileri artırmayı tartışıyor


ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yüksek gelirli şirketler ve şirketler için vergi oranlarının “tarihi normlara döndürülmesi” gerektiğini ve vergi reformlarının hükümete önemli yatırımlar için ek mali alan sağlayacağını söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Detroit ziyareti sırasında ekonomik gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yellen, ABD Başkanı Joe Biden’ın ekonomik planının işe yaradığını ilan etti ve ABD’nin modern tarihin en hızlı ekonomik toparlanmalarından birini yaşadığını söyledi.

Ancak Yellen, Amerikalıların yüksek fiyatların günlük bütçelerini ve uzun vadeli tasarruflarını azaltacağından endişe duyduklarına işaret ederek, enflasyonun sebeplerinin çoğunlukla küresel olduğunu söyledi. Yellen, hükümetin en önemli ekonomik önceliğinin enflasyonla mücadele olduğunu yineledi.

Yellen, en acil zorluğun son iki yılın ekonomik kazanımlarını tehlikeye atmadan istikrarlı bir fiyat ortamına geri dönmek olduğunu vurgulayarak, “Uzun vadeli ekonomik istikrarımızı sağlamak için kamu maliyemizi sağlam temellere oturtmamız gerekiyor.” dedi. .

Yellen, vergi kanunu ve küresel vergi sisteminde daha fazla reform yapılması için Enflasyonla Mücadele Yasası kapsamında kurumlar vergisi reformlarının ivmesini artıracaklarını ve payını adil olarak ödemesini sağlayarak hükümetimize ek finansal hareket alanı sağlayacağını belirtti. önemli yatırımlar yapın.”