90.000 geçici işçi ne zaman işe alınacak? 90.000 taşeron arasında kimler var?


90 bin sözleşmeli işçi alımı, pek çok kişinin merak ettiği konuların başında yer alıyor. Bakan Bilgin yaptığı açıklamalarda, “90 bin kadar işçi kapsam dışında bırakıldı. açıklamalarını yaptı. Peki 90.000 geçici işçi ne zaman işe alınacak?

90.000 sözleşmeli işçiye ilişkin tarihsel bilgiler halen araştırılmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yapılan açıklamada, 90 binin üzerinde taşeronun kadrolu işçi olarak kamuya kazandırılması için çalışıldığı belirtildi. Peki 90.000 geçici işçi ne zaman işe alınacak?

90 BİN TAŞERON İŞÇİ İÇİN PERSONEL ŞAMPİYONU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamalarda 90 bin geçici işçinin insan kaynakları çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Bakan Bilgin’in açıklaması şöyle:

“Örneğin, geçici işçi sorunu. 2000 yılında genel müdürlük yapıyordum, geçici işçilerimiz vardı. Demiryolları ile irtibat halindeyim, geçici işçilerimiz yine geçici işçi… Geçmeyen bir çalışma süresi var. Çözeceğiz. Geçici çalışma sorunu çözülmelidir. Ayrıca 696 Sayılı KHK “Yaşayan işçilerin sorunları var. Çözmek daha kolay, bu sorun için hazırlıklarımız tamamlandı ama bir sorun daha var, önemli bir sorun da buydu.

Yaklaşık 1 milyon işçi geçti, ancak o zamanki koşullar altında yaklaşık 90.000 işçi kapsama dahil edilmedi. Bunları da kadrolu olarak halka devretmek ve birer işçi kadrosu vermek için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Belli bir aşamadan sonra uygulamaya geçileceğini bildirmek isterim” dedi.

90.000 geçici işçi ne zaman işe alınacak?  90.000 taşeron arasında kimler var?  - bir

90 BİN TAŞERON İŞÇİ NE ZAMAN PERSONEL OLARAK KATILACAK?

Bakan Bilgin, bakanlığın gündemindeki sözleşmeli personel, taşeron işçileri ve taşeronlarla ilgili çalışmaların tamamlanarak kamuoyuna duyurulacağını ve Aralık ayına kadar Meclis takvimine alınacağını söyledi.

Sonuç olarak; Aralık ayında 90.000 geçici işçinin ne zaman işe alınacağı belirlenecek.

90 BİN TAŞERON KİMLERDE BULUNMAKTADIR?

Bakan Bilgin, taşeron işçileri için çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.