40 günlük evli çiftlere aktarılan 40 yıllık tecrübe


Dergi Haberleri

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, evliliğin 40 yılını dolduran 35 çift ile evliliğin 40. gününde olan 35 çifti bir araya getirdi. Cumhurbaşkanı Fadıloğlu, “Aile şirketi ne kadar güçlüyse, ülke de o kadar güçlüdür” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, evliliklerinin 40 yılını doldurmuş 35 çifti, evliliklerinin 40. gününde yaşayan 35 çifti Dülük Tabiat Parkı’ndaki Göl Cafe Restaurant’ta akşam yemeğine davet etti. Programa; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, AK Parti Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç ve evli çiftler katıldı. Etkinlikte deneyimli insanlarıyla yemek yiyip sohbet eden genç çiftler, deneyim aktarımı konusunda önemli tavsiyeleri dinlediler. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yıllardır süren huzurlu ve mutlu evliliklerin sırlarını paylaştığı programda evlilik deneyimlerini anlattı.

“Önemli olan çekirdek aile değil, geniş ailedir”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, konuşmasında nasihatin önemine vurgu yaparak, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle davetimizi kabul ettiğiniz için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Ekip arkadaşlarımızla birlikte 40 yaşına giren çiftleri, 40. günlerini yaşayan genç çiftlerimizle buluşturmak istedik. Amacımız gençle yaşlıyı buluşturmaktı. 40 günlük evli çiftlerin nice 40 yıllara ulaşmasını dilerim. 40 yaşındaki çiftlerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Gençlerimizin büyüklerimizden alacağı öğütler çok önemli. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Aile kurumu ne kadar güçlüyse, ülke de o kadar güçlüdür. Onları ihmal etmeyin. Bu ülkenin geleceğini kurtaracak en önemli şey çekirdek aile değil, geniş ailedir. Geçmişte dede ve torunların bir arada yaşadığı yerler olduğu gibi, bu geniş aile ile büyümek için gücümüzün eski haline getirilmesi gerekiyor. da kayınvalidesi olacak, kayınvalidesi. Bence gençken size nasıl davranılmasını istiyorsanız, büyüklerinize de öyle davranmalısınız. Tanrı; Sevginizi, birlikteliğinizi, aklınızı, sağlığınızı, mutluluğunuzu ve esenliğinizi her zaman korusun. Genç eşlerimizin hayırlı evlatlar yetiştirmesine, büyüklerimizin torunlarının bayramını görmelerine vesile olsun. Katılımınız için tekrar teşekkür ederiz.”

“Hayatımıza uygulamaya çalışacağız”

Aleyna Nur Şenkaya, ömür boyu mutlu bir evlilik geçirmek istediklerini belirterek, “Bugün burada olmaktan çok mutluyum. Gaziantep’e İstanbul’dan gelin olarak geldim. Böyle güzel bir yemek programı ile burada olmak beni çok mutlu etti. Kendimi iftar sofrasında gibi hissettim. “O kadar gerçek, o kadar güzel bir ortam ki. Burada Şehitkamil Belediye Başkanımızın ve büyüklerimizin nasihatlerini dikkatle dinledik. Bize verdikleri bu değerli tavsiyeyi hayatımızda uygulamaya, evliliğimize anlam katmaya çalışacağız. İnşallah eşimle birlikte daha nice 40 yıllara imza atacağız” dedi. Şehitkamil Belediye Başkanı’na ve tüm Şehitkamil Belediyesi ekibine böyle güzel bir düğün organizasyonu yaptıkları için teşekkür ediyorum.”

Programın sonunda Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tüm çiftlere bu günün anısına özel bir kupa seti – GAZİANTEP hediye etti.