Cem Özsancak

1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü'nü ikincilikle kazandı.

2009 yılında bir web sitesinde müzik yazıları yazmaya başladı. Aynı yıl, MedyaVizyon’un yapımcılığını üstlendiği, Kanal D için hazırlanan bir tv programının ve sonrasında “7 Kocalı Hürmüz” isimli sinema filminin yapım ekibinde görev aldı.

2011 yılının temmuz ayında Dilimin Ayarı Yok yayın hayatına başladı. 2011 Turkcell Blog Ödülleri’nde “En İyi Kültür-Sanat Blogu” kategorisinde 106 blog arasından ilk 10 finalist içerisinde yer aldı. Bu dönemde yazılarıyla Çapamag’e konuk oldu.

2012 yılında bir medya şirketinde metin yazarlığı yaptı. İSKİ için yazdığı kamu spotu ulusal kanallarda yayımlandı. Pera Müzesi tarafından “Pera Dostu” ailesine dâhil edildi, birçok önemli sergiyi kaleme aldı. Vikipedi, Ekşi Sözlük gibi birçok önemli platformda Dilimin Ayarı Yok’un içeriklerine sık sık yer verildi.

2013 yılında, toplamda 1.500 başvurunun yapıldığı 3. Hürriyet Bumerang Ödülleri’nde “En Çalışkan Blog” kategorisinde ilk 10 finalist içerisinde yer aldı. Yine bu dönemde birçok önemli marka için özgün içerikler üretti. Aynı yılın eylül ayında Türk müzik dünyasının ilk ve tek müzik kanalı TMB TV bünyesinde çalışmaya başladı. Editörlük, müzik direktörlüğü görevlerinin yanı sıra birçok şarkıcı ile müzik röportajları gerçekleştirdi.

2014 yılında, yayın hayatına tekrar başlayan Ses dergisinde müzik eleştirmeni kimliğiyle müzik dünyasının nabzını tutan yazılar kaleme aldı. Yine aynı yıl 4. Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde “En Tarz Blog” kategorisinde finalist oldu.

2015 yılında TMB TV'den ayrıldı, söz ve beste çalışmalarına hız kazandırdı. 2016 yılında MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) üyesi oldu. Pop müziğin sevilen isimlerinden Kendi’nin yeni albümüne söz ve bestesine imza attığı “Kim Kime Dum Duma” ile dâhil oldu. Şarkı aynı zamanda albüme de adını verdi. İlerleyen süreçte albümün süpervizörlüğünü de üstlendi. “Kim Kime Dum Duma”, 30 Eylül’de Apple Music’te pop kategorisinde yer alan “En Popüler Parçalar” listesine 4 numaradan, iTunes’da ise “En Popüler Şarkılar” listesine 24 numaradan giriş yaptı.

Cem Özsancak, bir ajansta sosyal medya uzmanı olarak görev yapmakta aynı zamanda söz-beste çalışmalarına ve  müzik yazarlığına devam etmektedir.

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com