, , , , , ,

''TEMİZ'' İLE KIYAFETLERİM TERTEMİZ

Cuma, Kasım 11, 2016

Şu sıralar "En büyük sorunun ne?" deseler vereceğim ilk cevap "Keşke her şeye birden yetişebilsem!" olur.

Günümüz koşullarında "zaman" paradan çok daha değerli kesinlikle. Artık her şey ayrı ayrı koşturmak yerine hepimiz bir şekilde vakitten tasarruf etmeye çalışıyoruz. Bir anlamda parayla zamanı satın alıyoruz aslında. Mazhar Alanson yıllar önce bir şarkısında "5 dakikada değişir bütün işler." diyordu. Oysa bugün işler 10 saniyede bile değişebiliyor. Vaktimiz bu kadar değerliyken sonuca dolaylı yoldan değil, doğrudan gitmek istiyoruz hâliyle. İşimizi kolaylaştıran, kısa yoldan sonuca ulaştıran her şey hepimiz için o doğrultuda da değerli oluyor. Bu sebeple son zamanlarda internette yeni şeyler keşfetmeyi ve işlerimi mobil uygulamalar üzerinden kolaylıkla halletmeyi oldukça seviyorum. Bunu yaparken müthiş haz alıyorum. Mesela bir uygulama çıktığı zaman onu ilk keşfedenlerden olmak istiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Instagram'da karşıma "Temiz" isimli uygulamanın tanıtımı çıktı. Bir kullanıcı "Temiz" tarafından bakımı yapılan ayakkabısının fotoğrafını çekmiş ve altına da memnuniyetini anlatan kısa bir not düşmüştü. Aynı sponsorlu içerikle birkaç defa daha karşılaşınca "Temiz"in nasıl bir uygulama olduğunu merak edip biraz araştırdım ve telefonuma indirdim. Birkaç gün sonra bilmediğim bir numara tarafından arandım. Arayan "Temiz" ekibiydi. Uygulamaları hakkındaki fikirlerimi sorduktan sonra "Temiz" hakkında detaylı bilgi verdiler. İlgi ve alakaları oldukça hoşuma gitti. İnternet üzerinden birkaç tıklamayla kuru temizleme siparişi verme fikri oldukça cazip geldi ve denemeye karar verdim.

Geçtiğimiz nisan ayında faaliyete başlayan uygulama kuru temizleme, yıkama, ütülüme ve lostra hizmeti veriyor. Ben gömleklerim için ütüleme, montum ve pantolonum için kuru temizleme, ayakkabım için de lostra hizmeti istedim. Siparişimin alınmasını, teslim edilmesini istediğim gün ve saati de seçtikten sonra işlemi onayladım.


Talep ettiğim gün ve saatte "Temiz" valesi ev adresime geldi, ürünlerimi teslim aldı. Kısa bir süre sonra telefonuma uygulamadan sipariş ile ilgili detayları içeren bir bildirim geldi. İki gün sonra ise yine vale tarafından ürünlerim ev adresime teslim edildi. Sunum, servis, temizlik oldukça muntazam ve özenliydi. Ayakkabıların hediye paketiyle, gömleklerin ve montun kılıfla sunulmasını da oldukça şık bulduğumu belirtmeliyim. Beşiktaş, Beyoğlu, Maslak ve Şişli bölgesine hizmet veren uygulama çok yakında İstanbul'un her yerine hizmet vermeye başlayacakmış. Sabah 08.00 ile akşam 21.30 saatleri arasında dileğiniz zaman ürünlerinizin kapıdan alınma ve teslim edilme zamanlarını belirleyebiliyorsunuz.


"Temiz" son zamanlarda en beğendiğim uygulamalardan biri. Üstelik arayüz tasarımı sayesinde oldukça rahat kullanıma sahip. Hayatı kolaylaştırmasının yanında "kuru temizleme uygulaması" fikrini de oldukça parlak buldum. Böyle bir hizmet varken bir kıyafet için iki defa kuru temizlemeye gitmek vakit kaybı değil mi sizce de?

Uygulamayı indirmek için: https://goo.gl/c1D0vk

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com