, , , , , , , ,

DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİK KANALLARINDA GENÇ BİR TÜRK!

Pazartesi, Eylül 26, 2016

Kendi ile 11 Ağustos akşamı Berkay'ın Harbiye Açık Hava'daki konserine gittik. Özel davetlilerin ağırlandığı lounge alanında konserin başlamasını beklerken Bahadır Tatlıöz ile karşılaştık. Müzisyen, kısa bir sohbetin ardından bizi arkadaşı Mahmut Orhan ile tanıştırdı ve genç DJ'in dünyanın birçok yerinde sahne aldığına değindi. Bahadır Tatlıöz'ün bu güzel övgülerine Mahmut Orhan ise tevazu ve sakinlikle karşılık verdi. Genç DJ o kadar kendi hâlinde görünüyordu ki bir ara içimden "Bahadır Tatlıöz de biraz abartıyor galiba ya..." diye geçirmedim de değil hani.

Kendi, bunun üzerine yakın zamanda Büyükada'da konser verdiği gece yanına gelen bir dinleyicinin neden "Mahmut Orhan ile bir şeyler yapmıyorsunuz?" diye sorduğunu söyleyince genç DJ'i daha çok merak etmeye başladım. Doğrusu Orhan'ı tanımadığım için konuşmaları tebessüm ederek ve biraz da Fransız kalarak dinledim. Sonrasında konser başladı, şarkıların ardı arkası kesilmedi ve konser bitti.

Adını ilk kez duyduğum Mahmut Orhan'ı ertesi gün internette biraz araştırdım. Sonuç olarak herkesin söylediklerinde haklı olduğunu, benim de dünyadan bihaber olduğumu fark ettim. Ardından iTunes'dan Mahmut Orhan'ın "Feel" isimli şarkısını indirdim, uzun bir süre defalarca da dinledim.

Power Group'un Digiturk'ten çıkmasıyla birlikte bir süredir Power TV yerine MTV'nin yayın akışını takip etmeye başladım. Uykumun gelmediği bir gece yine MTV'yi dinlerken -uyukladığımdan izleyemiyordum- çıkan şarkının intro melodisiyle irkildim. Çalan şarkı çok tanıdıktı ve MTV'de dönmesi olanaksız(?)dı. Farkında olmadan başka kanala geçtiğimi düşünüp ekrana bakmamla şaşkınlığım daha da arttı. Açık olan kanal MTV'ydi ve dönen klip Mahmut Orhan'ın "Feel"iydi. Başta yaşadığım büyük şaşkınlık yerini tebessüme bıraktı. Ne de olsa bir Türk genci büyük bir başarıya imza atarak dünyanın en prestjli müzik kanalının yayın akışında yer alıyor ve milyonlarca müziksevere ulaşıyor. Böylesine sevindirici ve önemli bir gelişmenin medyada yeteri kadar dillendirilmediği kanaatinde olduğumu da belirtmek istiyorum.

Çok değil, birkaç gün önce bu defa VH1'ı izlerken denk geldim "Feel"in video klibine. 1993 doğumlu Orhan'ın dünyada ses getiren projesine rağmen sessiz sedasız yolunda ilerliyor olmasını bende hem şaşkınlık yarattı hem de ona karşı saygı uyandırdı. Ne mutlu ki müzik dünyasındaki yeni jenerasyon kendi yolunu buluyor, büyük bir farkındalık ve başarıyla yol alıyor. Bu arada, şarkının İstanbul temalı video klibi de ayrıca göz dolduruyor. Klip boyunca gözler onu arasa da genç DJ hiçbir sahnede karşımıza çıkmıyor. Tabii "Feel"den bahsederken, şarkıya vokaliyle eşlik eden Sena Şener'i de tebrik etmek gerekiyor...

Mahmut Orhan, aynı zamanda İstanbul'un popüler mekânlarından Chilai'nin de müzik direktörlüğünü yapmaktaymış. Müziğiyle uluslararası arenada sadece kendini değil, genç yetenekleri de temsil eden Mahmut Orhan'a müzik yolculuğunda nice başarılar diliyor ve müziğin coğrafyasının olmadığı gerçeğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum.

BU ARALAR EN ÇOK NE DİNLİYORUM?

Era Istrefi – Bonbon
Britney Spears  Slumber Party
Lady Gaga  Perfect Illusion
Mahmut Orhan  – Feel (feat. Sena Sener)
Emrah Karaduman  Cevapsız Çınlama (feat. Aleyna Tilki)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com