, , , , , , , ,

BEN BÖYLE ETKİNLİĞE KADEH KALDIRIRIM!

Perşembe, Ekim 30, 2014

Uzun zamandır birçok etkinliğine davetlisi olarak katıldığım Hürriyet Bumerang'la bu defa Dude Table ile birlikte organize ettikleri #MixMondial etkinliği buluşması için Şişli Marriott Otel'de blog yazarları olarak bir araya geldik.

Daha önce etkinliği defalarca duysam da Mix Mondial'in içeriği hakkında pek bir bilgim yoktu. Bir davete katılmıştım ancak tek bildiğim kokteyl sunumları olacağıydı. Meğer ilki 2011 yılında düzenlenen etkinlik bu yıl beşinci yaşına girmiş. Nasıl ki moda dünyası için belirli zamanlarda alışveriş haftaları yapılıyor, Mix Mondial de aslında yeme-içme dünyasının bir nevi festivali olma özelliği taşıyor. Bu etkinlik kapsamında çeşitli mekânlarda özel paketler ve kokteyl alternatifleri sunularak şehir kültürüne alternatifler ve yeni deneyimler kazandırılması hedefleniyor.

7 Ekim'de başlayan, karışım dünyasında keşfe çıkaran Mix Mondial 5 Kasım'da son bulacak. Ben içeriğinden geç haberdar olsam da bu süre zarfında festival kapsamında birçok mekânda etkinlik gerçekleştirilmiş. İstanbul'un yanı sıra Adana, Ankara, Bursa, İzmir gibi diğer büyük şehirleri de kapsayan Mix Mondial aslında sürekli gittiğimiz ya da muhakkak şöyle bir önünden geçtiğimiz birçok mekânda da bulunuyor. Mix Mondial noktalarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Marriott Otel'deki etkinlikte sohbet edip kokteyllerimizi yudumlarken bir yandan da barmenden içtiklerimizin tarifini öğrendik. Barmenin alkollü kokteyller yapmasına karşın alkol kullanmadığını söylemesi üzerine ben de "Vetetaryen kasap gibisiniz yani" yorumunda bulundum. :) Bana bu durum biraz ironik geldi. Gerçi insan en çok neye yakınsa ona bir o kadar da uzak durabiliyor. Şişman diyetisyenler, beyaz tenli solaryum işletmecileri, televizyon izlemeyen televizyoncular, Türkçe müzik dinlemediğini söyleyen yerli şarkıcılar... Bu liste uzar gider.


Bu etkinlikte bir kez daha fark ettim ki alkol almak kesinlikle insanı sosyalleştiriyor. Çevrendeki kişilerle kadehleri tokuşturduktan, birkaç yudum aldıktan sonra sohbet epey koyulaşıyor. Bir şeyler konuşmak için bir öğle ya da akşam yemeğinde biriyle bir araya gelmek artık bana o kadar da cazip gelmiyor. Sohbet alıp başını gidince yemeğin soğuyor, yemek yemeye çalışırken sohbet edemiyorsun. Ancak kadeh tokuştururken böyle bir durum söz konusu bile olmuyor. Bence en büyük dedikodular, en yüksek kahkahalar, en samimi konuşmalar bir şeyler içerken oluyor. Tabii buradan da sizi alkole özendirmiş gibi olmayayım. :)

Bu güzel buluşmada ben Apple Bite ve Baileys Chocolate içtim. İki farklı lezzeti de oldukça beğendim. Bu vesileyle de ilk kez tanışma fırsatı bulduğum blog yazarlarıyla bir araya geldim. Bu arada, etkinliğe katılan kadın blog yazarlarının neredeyse hepsinin anne olması beni oldukça şaşırttı. Çoğunun yaşını duyduğumda inanamadım çünkü çok daha küçük duruyorlardı. Tabii bir sürü işin, yoğunluğun arasında blog yazmaya zaman ayırmaları benim açımdan oldukça hoş bir ayrıntıydı.

Bitimine çok az bir süre kalmış olsa da önümüzdeki yıl muhakkak Mix Mondial'i daha yakından takip edeceğim ve arkadaşlarımı da dahil edeceğim. Eğer 5 Kasım'a kadar vaktiniz varsa muhakkak gidip bir-iki kokteyl için derim.

Yanlış anlaşılmasın; alkolik değilim, sosyal içiciyim. :)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com