,

DİLİMİN AYARI YOK 3 YAŞINDA!

Cuma, Temmuz 11, 2014


Bir gün bir arkadaşıma "Sence hayatımda yaptığım en doğru üç şey neydi?" diye sordum. Bu ilk üçün içerisinde "Dilimin Ayarı Yok'u açmandı" cevabı da vardı. :) 11 Temmuz 2011'in üzerinden bugün tam üç yıl geçti. :)

Lafı çok dallandırıp budaklandırmak istemiyorum, hele şu günlerde hayat felsefem iyice "Less is more" olmuşken... :) Her yeni yaşta bir yazı yazmayı âdet edindiğimden bugün de geleneği bozmak istemedim. :)

Bu son bir yıl içerisinde kendime, hayatıma ve kendimden hayata çok şey katmayı başardım. Benim için dolu dolu, ömre bedel bir yıl daha geride kaldı. Aslında geride kalan hiçbir şey yok. Hayatımdaki bütün güzelliklerle yaş alıp yaşlanmadan ama yıllanarak yoluma devam ediyorum. :)

Yazı yazmayı hiçbir zaman bir gövde gösterisi ya da yetenek sergisi olarak görmedim. Benim için yazmak demek içimdeki renkleri hayata katmak demek. Anlatmak, paylaşmak... İçimden geçenler kâğıda döküldüğünde ne kadar içimde kalmamışsa benim için o yazı o kadar amacına ulaşmış oluyor. Bu sebeple süslü püslü, beylik laflar eden ama aslında hiçbir şey de anlatmayan yazarları, yazıları ve anlatımları sevmiyorum. Benim kaygım samimiyet. Sanıyorum ki bu samimiyet de okuyanlara, benimle hayatı paylaşanlara geçtiği için üç yıldır dur durak bilmeden yazmaya devam ediyorum.

Son bir yıl içerisinde birçok hayalimi teker teker gerçekleştirmeye başladım. Kim bilir önümüzdeki yıl yazacağım yeni yaş yazımda size neler anlatacağım... :) Sakinim ama heyecanlıyım, ne kadar yol kat etsem de bana göre yolun hep en başındayım... :)

11 Temmuz 2013'ten yana neler oldu, biraz bakalım. :)

Mirkelam'la Yeni Şarkılarını Dinledik

Hürriyet Bumerang'ın müzik yazan bloggerları olarak herkesten önce Mirkelam'ın albümü "Denizin Arka Yüzü"nü dinledik. Mirkelam gibi şahsına münhasır, çok özel bir insanla tanışmak ve sohbet etmek çok güzeldi. Mirkelam'la tanıştıktan sonra fark ettim ki özel insanlar kendilerini görmeyi bilenlere saklıyorlar. :)

Bu etkinlikten sonra bir sabah arkadaşım "Kelebek'te çıkmışsın" diyerek beni uyandırdı. :) Yıllar önce Zaman Gazetesi'ndeki küçük röportajdan sonra bu benim bildiğim kadarıyla ikinci kez gazeteye çıkışımdı. Dijital platformda yazan biri olarak kendimi basılı medyada görmek güzeldi. :)


Sosyal Sorumluluk İçindeyim!

Hep şarkılardan, filmlerden, konserlerden, ödül törenlerinden bahsedecek değilim elbette. Kuşlar konmasın diye pencerelerinin önüne tuzak düzeneği yerleştiren Capacity için yazdığım eleştiri yazısı geçen yaz geniş kitlelere ulaşmıştı. Yazımı okuyan sevgili Aylin Kotil de bu olaya tepkisiz kalmamıştı. Capacity'nin yönetiminden kısa bir süre sonra tarafıma dönüş oldu. Ben de tarafsızlık gereği bana yaptıkları açıklamayı buradan paylaştım.


Bacaklarında eğrilik de olan kör Tekila'nın durumundan bir yazımda bahsetmiştim. Geçtiğimiz aylarda da yine bloga gelen bir yorumda Tekila'nın sahiplendirildiğini öğrendim. :) Bu, aldığım en güzel haberlerden biriydi.


Kanal D ile Yeni Dizilerini İzledik

Geçtiğimiz sonbahar yeni sezonun başlamasıyla birlikte iddialı yapımlar da bir bir televizyon kanallarında yerlerini almaya başlamıştı. Hürriyet Bumerang'ın blog yazarları olarak Kanal D'nin "Kayıp" ve "A.Ş.K." isimli iki dizisinin ön gösterimi için bir araya geldik. Senaristinin de aramızda olduğunu bilmeden A.Ş.K.'ın senaryosunu eleştirmem gerçekten dilimin hiç ayarının olmadığı ve benim de unutamayacağım anılardan biriydi. :)

Diziler maalesef uzun soluklu olmadı ama Kanal D yöneticileriyle bir arada olmak ve fikir alışverişi yapmak oldukça güzeldi.Dilimin Ayarı Yok'un Artık Bir Logosu Var

Türkiye'nin önde gelen, Turcell-im dahil olmak üzere birçok markanın logo tasarımını yapmış, çok ödüllü arkadaşım Aykut Genç bu defa Dilimin Ayarı Yok için tasarladı. Üstelik bu çalışmasına portfolyosunda da yer verdi. İkimizin de içine fazlasıyla sindi. :)


Türkiye'de İlk: YouTube İş Ortaklığı Etkinliği

YouTube Türkiye, "YouTube İş Ortaklığı Programı" isimli etkinlik çerçevesinde önemli medya kuruluşlarını, reklamcıları, sosyal medya uzmanlarını Tekfen Tower'da ağırladı. Ben de çalıştığım kanalı temsilen bu toplantıya katıldım ve önemli bütün notları yazımda paylaştım. Bir ilk olması nedeniyle toplantı Türkiye'deki internet dünyası için büyük önem taşıyordu.

http://www.diliminayariyok.com/2013/11/youtube-is-ortakligi-programi.html

Eski Şarkılar Neden Çok Daha Güzel?

"Eski şarkılar neden çok daha güzel?" diye sordum, yazımı hurriyet.com.tr'nin ana sayfasında buldum. :) Sahi, sizce neden eski şarkılar daha güzel?


Çağan Irmak'la Tamamlandık

Geçtiğimiz kış "Tamam Mıyız?" filmi vizyona giren Çağan Irmak'la seyirciler olarak Atlas Sineması'nda bir araya geldik ve sohbet etme fırsatı bulduk. O zaman için çok övmüştüm ama sonra filmi biraz abartmışım gibi geldi. Tekrar izleyip eleştirsem öncekinden farklı bir yazı ortaya çıkar.


Hani Bumerang Geri Dönerdi? Hürriyet Bumerang Ödülleri Niye Bana Dönmedi?

Yarışmayı, yarıştırılmayı sevmeyen ve yarışı sadece kendiyle, zamanla olan biri olarak Dilimin Ayarı Yok'la ikinci defa bir blog ödülleri organizasyonunda aday olarak yer aldım. 6 kategoride toplam 1.500 civarı blogun yarıştığı Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde "En Çalışkan Blog" kategorisinde finalist olsam da ödülü alamadım. Sonuçlar sonrasında organizasyonu fena bombaladım. :)


Bu kapsamda Hürriyet'in değerli yazarlarıyla İyi İçerik Atölyesi'nde bir araya geldik ve Ayşe Arman'la tanışma fırsatı buldum. :) Bu arada, organizasyonun tarihini karıştırdığım için hazırlıksız yakalandım ve en salaş hâlimle Hilton'a havalandım. Oturumun ardından Ayşe Arman'la çektirdiğim fotoğraf ne kadar yorgun olduğumu fazlasıyla gösteriyor. Bu yıl aday olur muyum, bilmiyorum ama Ayşe Arman'la en şık hâlimle fotoğraf çektirip bu fotoğrafının izlerini silmeye and içtim a dostlar! :)


Eurovision Out, Türkvizyon In!

Geçtiğimiz kış Türk dili konuşan ülkeleri bir araya getiren Türkvizyon Şarkı Yarışması'nın ilki gerçekleştirildi. TMB TV'nin projesi olması sebebiyle içerisinde yer aldığım Türkvizyon Şarkı Yarışması'nın hazırlık süreci bana bir sürü şey kattı. Böylece ilk kez uluslararası bir proje için çalışmış oldum. Şu günlerde ikincisinin hazırlıklarına başladığımız Türkvizyon'u size daha sonra uzun uzun anlatacağım.


Dilimin Ayarı Yok ama Ses'te Köşem Var

Ses'in yıllar önceki baskılarını o kadar karıştırıyordum ki sanırım okuya okuya Ses'i kendime çektim. 2014'ün ilk sayısındaki Beyoncé yazımla Ses'teki maceram başlamış oldu.

Dilimin Ayarı Yok için ilk yazmaya başladığımda okuyucularımdan bazıları ilerde bir gün iyi bir dergide de yazılarımı okumak istediklerini söylüyorlardı... :) Bu defa buna benzer yorumları Ses'in okuyucularından duyuyorum. :) Bundan böyle hem dijitalden hem de kuşe kâğıttan meraklısına "SES"leniyorum. :)

http://www.diliminayariyok.com/2014/02/diva-dondu-donusu-basimizi-dondurdu.html

Ali Poyrazoğlu'yla Yıllar Sonra Bir Arada

Hayallerinin peşinden giden herkesin bu yolda attığı ilk adım unutulmazdır. Ben de ilk adımımı beş yıl önce Ali Poyrazoğlu'nun Kanal D için hazırladığı bir programda, yapımcı şirketin stajyeri olarak atmıştım. O zamanlar Poyrazoğlu'ndan çok çekinirdim...

İlk adımın ardından beş yıl sonra, geçtiğimiz aylarda Hürriyet Bumerang'ın blog yazarları olarak Ali Poyrazoğlu'yla fark yaratmanın inceliklerini konuşmak üzere bu yaratıcı atölyeye katıldım. Benim için oldukça ilham verici bir etkinlikti. Ali Poyrazoğlu yine fırtına gibiydi. :)


Yaptığına Şantaj Denir, Böyle Klibe Montaj Denir!

Geçtiğimiz aylarda Cansu'nun "Kalk Gel Bana" isimli şarkısının video klibinin Cheryl'in "Under the Sun"ının bire biri olduğunu yazmıştım. Yazımın üzerinden çok vakit geçmeden Cansu'nun menajerinden gelen telefon başta tansiyonları yükseltti ancak gerçekleri yazmamın verdiği haklılıkla elbette geri adım atmadım. :)


http://www.diliminayariyok.com/2014/04/bu-kacinci-kopya.html


Atilla Dorsay ile Film İzledik


Hürriyet Bumerang'ın bir başka etkinliğinde bu defa duayen Atilla Dorsay'la "Sunset Bulvarı"nı izlemek üzere bir araya geldik. Dorsay gibi saygın bir ismi dinlemek ve sinema konuşmak benim için büyük şanstı. Tadı damağımda kaldı.


http://www.diliminayariyok.com/2014/04/atilla-dorsay-ile-film-izledik.html


Justin Bize "Hi!" Dedi


Her yıl muhakkak ülkemize gelen bir dünya yıldızının konserine gitmeye ve sonrasında bu konseri yazmaya çalışıyorum. Bu yıl İstanbul'un misafiri Justin Timberlake oldu. Sahnenin ön kısmındakiler -izleyiciler- için her şey oldukça güzeldi ama sahne arkasındakiler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kulisten aldığım duyumlara göre Justin ve ekibi bizimkilere lanet ettirmiş!


http://www.diliminayariyok.com/2014/05/justin-bize-hi-dedi.html


Hürriyet Bumerang ile Sosyal Sorumluluk Projesi


Yakın bir zamanda Hürriyet Bumerang'ın sevgili yöneticileri Ahmet ve Hilal başta olmak üzere anne blog yazarları ile bir araya geldim. Anneler de dahil olunca tabii ki toplum ve sosyal sorumluluk üzerine konuşmak kaçınılmazdı. Sevgili Hilal ve Ahmet ile bir sosyal sorumluluk projesi üzerine konuştuk. Şu an konuşmak için erken ama gerçekleştirebilirsek harika olacak. :)


Markalar İçin İçerik Yazıları


Bu yıl rutin yazılarımın yanı sıra Hürriyet Bumerang aracılığıyla birçok marka için içerik ürettim. Hatta zaman zaman markalar için ürettiğim içerikleri bir de kendi blogumda yayımlamak için üzerine teklif bile aldım. :) Doğrusu bu içeriklerden elde ettiğim gelirler kendi işimden kazandığım maaştan bile daha keyifli olabiliyor. :)


E o zaman şimdi reklamlar! :) 4. yıla anı olacak yarından itibaren yaşanacaklar... :)


http://www.diliminayariyok.com/2014/06/internet-haberciliginde-bir-cigir.html

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

2 yorum

 1. Biraz geç olacak ama nice, bol yazılı, bol paylaşımlı yazılarla dolu seneler dilerim. :)
  Herşey gönlünüzce olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. :) Sevgiler, saygılar, hürmetler...

   Sil

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com