, , , , , , , , ,

LADY GAGA EYLÜLDE İSTANBUL'DA, BİLETLER SATIŞTA

Pazartesi, Mayıs 05, 2014

Bildiğiniz üzere İstanbul özellikle son birkaç yıldır birbirinden başarılı dünya yıldızlarını peş peşe ağırlıyor. Öyle ki yakın geçmişe kadar yakınımızdan bile geçmedikleri için hayıflandığımız, içten içe serzenişte bulunduğumuz dünyaca ünlü şarkıcılar, dünya turnelerinin Avrupa ayağında İstanbul'u es geçmiyorlar.

2012'de Madonna, 2013'te Rihanna konserinin ardından bu yıl hangi yıldızın ülkemizde bir konser vereceği merak konusuydu. Artık ne de olsa İstanbullular olarak şöhreti dünyaya yayılmış şarkıcıları ağırlamaya alıştık. Üstelik bu konserlere sadece İstanbullular değil, Türkiye'nin dört bir yanından ve komşu coğrafyalardan müzikseverler de eşlik ediyorlar. Öyle ki on binlerce insanın doluştuğu stadlarda iğne atacak yer olmuyor. Geçtiğimiz yıl İnönü Stadyumu'nda gerçekleşen Rihanna konserine yaklaşık 45 bin kişinin katıldığını düşündüğümüzde söylediğim az bile kalıyor.

26 Mayıs'ta İTÜ Stadyumu'nda gerçekleşecek Justin Timberlake konserine daha varken, Lady Gaga cephesinden gelen haber İstanbullu müzikseverlerin ayağını yerden kesti. Gaga, "Lady Gaga's Artrave: The ARTPOP Ball" isimli dünya turnesi kapsamında 16 Eylül'de İTÜ Stadyumu'nda dinleyicileriyle buluşacak.

Merakla beklenen konserin biletleri bugün (5 Mayıs) 10:00 itibariyle satışa sunuldu. Ben de gerçek bir little monster gibi davrandım ve biletler satışa çıkar çıkmaz Gayrettepe Metro İstasyonu'ndaki Biletix gişesinden biletimi aldım. İlk gelen olduğumu düşünüyordum ki benden önce bir kişi açılışı yapmış. Bu arada, konsere ilgi çok yoğunmuş ve biletler çok hızlı satılıyormuş. İlgililerine şimdiden duyuruyorum. Ayrıca Lady Gaga'nın Twitter'dan paylaştığı fotoğraf doğruysa, turnenin repertuvarı bu fotoğraftaki gibi olacak. Gerçi Gaga sağ gösterip sol vurmayı çok sevdiği gerçeğini unutmamak lazım.

Kendi adıma, daha önce de birçok şarkısını severek dinlememe rağmen Lady Gaga'yı ARTPOP ile sevmiş ve 20. yüzyıl akımlarına karşı özel ilgi duyan biri olarak bu konsere elbette kayıtsız kalamazdım, kalmadım.

2013'ümün fon müziği olan Applause'u canlı dinleyecek olmanın heyecanıyla ve konserin doğum günümden (16 Ağustos)  tam bir ay sonra gerçekleşecek olmasının mutluluğuyla 16 Eylül'ü şimdiden iple çekiyorum. Gerçi aynı cümleyi geçen yıl Rihanna konseri için de kurmuştum ve Gezi olayları patlak vermişti. İyisi mi ben bir köşede sessiz sedasız oturayım. İpe, halata hiç dokunmayayım. :)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com