, , , , , , , , , ,

İŞTE KRAL TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ'NİN KAZANANLARI!

Çarşamba, Mayıs 07, 2014

Benim de hakkında uzun uzun yazdığım, uzun zamandır beklenen Kral Türkiye Müzik Ödülleri 'nin kazananları bugün düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Önce Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden Türkiye Müzik Ödülleri'ne ve bu yıl da Kral Türkiye Müzik Ödülleri'ne evrilen organizasyonun 20 yıllık tarihi boyunca ilk kez ödül töreni düzenlenmeden kazananlar açıklandı. Gönül isterdi ki gelenek bu yıl da sürdürülsün ve güzel bir törenle ödüller kazananlarına kavuşsun. Bana kalırsa, "Türkiye" adını alarak ulusal bir kimlik kazanmış bu ödül organizasyonuna, hele hele 20. yılında ihtişamlı bir gece yakışırdı fakat ne hikmetse sadece bir basın toplantısıyla ödüller oldu da bittiye geldi.

Adayların açıklanmasının ardından kaleme aldığım yazımda adaylığının bulunduğu bütün kategorileri Gülşen'in kazanması gerektiğini, aksinin abesle iştigal olacağını ifade etmiştim. Nitekim ne ben tahminlerimde yanıldım ne de Kral Türkiye Müzik Ödülleri'nde adalet terazisi şaştı. Hatta bana kalırsa, 20 yıllık organizasyonun tarihinde en hakkaniyetli, en gerçeği yansıtan sonuçlar bu yılın sonuçları.


2013 yılı her ne kadar Gülşen'in yılı olsa da Hande Yener'in "Ya Ya Ya Ya" ile elde ettiği başarı da yadsınamazdı. Zira Yener'in teklisiyle 4 ayrı kategoride aday olması, şarkının yarattığı etkinin bir yansımasıydı. Bu anlamda Hande Yener muhakkak bir ödül kazanmalıydı ve "Ya Ya Ya Ya" hak ettiği üzere "En İyi Single" kategorisinin kazananı oldu. Böylece Hande Yener, 11 yıl aradan sonra Kral TV'den ilk kez ödül aldı.

Genel olarak kazananlarını çoğunlukla doğru tahmin ettiğim organizasyonda bu yıl bütün kazananları doğru tahmin ederek kendimce hiç fire vermemiş oldum. Ancak asıl fire vermeyen bence adalet oldu. Umuyorum ki bundan sonraki yıllarda da sonuçlar isabetli olur.

Kazanan bütün sanatçıları kutluyorum. En doğru sonuçların çıktığı bu 20. yılda bir tören düzenlemeyi çok gören Kral'a da tekrar tekrar teessüf ediyorum.

2013 KRAL TÜRKİYE MÜZİK ÖDÜLLERİ'NİN KAZANANLARI

En İyi Albüm: Gülşen - Beni Durdursan mı?

En İyi Şarkı: Gülşen - Yatcaz Kalkcaz Ordayım

En İyi Şarkı - Söz Yazarı: Gülşen

En İyi Şarkı - Bestecisi: Gülşen

En İyi Şarkı - Aranjör: Ozan Çolakoğlu

En İyi Kadın Sanatçı: Gülşen

En İyi Erkek Sanatçı: Mustafa Ceceli

En İyi Grup: Duman

En İyi Klip: Sertab Erener - Öyle de Güzel (Yön: Mustafa Uslu)

En İyi Proje: Ayselin

En İyi Remix Şarkı: Manga - Cevapsız Sorular (Birol Giray)

En İyi Çıkış: Oğuzhan Koç

En İyi Dizi Müziği: Toygar Işıklı - Medcezir

En İyi Film Müziği: Kelebeğin Rüyası - Rahman Altın

En İyi Düet: Rafet El Roman & Ezo - Kalbine Sürgün

En İyi Enstrümantal Albüm: Taksim Trio - Taksim Trio 2

En İyi Single: Hande Yener - Ya Ya Ya Ya

En İyi Cover: Tarkan - Firuze

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 yorum

  1. Şaşkınlıkla haberi okudum, hem ödüllerin bukadar düzgün dağıtılmasına hem de tören yapılmamasına, ilk kral tv ödül törenini hatırlıyorum (serdar ortaç'ın herkesin özel bir heykelciği elinde tutarken pepsi amblemli ödülüyle mahsun duruşu hep aklımda :D ) çok heyecanlı ve şahaneydi, uzun süre takip etmeme rağmen (hiçbir zaman yeterince adil değildi kazananlar) heryıl bir şekilde adayları okurdum, bu sene de sizin her açıdan katıldığım yazınızla öğrendim töreni şimdi de belki de ilk kez bu kadar güzel sonuçlar okudum bu ödüllerden, neyse mabel matiz hernekadar 1 ödülü haketmiş olsada yine de sonuçlar iyi...

    YanıtlaSil

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com