, , , , , , ,

HANDE YENER'DEN ALBÜM ÖNCESİ ALT DUDAK

Çarşamba, Mayıs 21, 2014

Bu yazı SES dergisinin mayıs sayısında yayımlanmıştır.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte havalar iyice ısındı ve pek tabii müzik dünyasındaki rekabet de iyiden iyiye kızıştı. Kimi şarkıcılar yazı boş geçirmemek adına tekli yayımlarken kimileri de albüm hazırlıyor. Albüm hazırlayan isimlerden biri de Hande Yener.


Yener, son üç albümünde iş birliği yaptığı Sinan Akçıl'la yollarını ayırmış ve Berksan'ın imzasını taşıyan "Ya Ya Ya Ya" isimli teklisiyle geçtiğimiz yaz oldukça ses getirmişti. Hatta Hande Yener'in Akçıl'la artık çalışmayacak olması birçok kesim tarafından da ne hikmetse müjde olarak kabul görmüştü.

Yaklaşık 15 yıllık müzik kariyeri boyunca yaptıklarını ve kendine kattıklarını düşündüğümüzde Hande Yener bizi olumlu anlamda o kadar çok şaşırttı ki bugün artık ona şaşırmamız olağan bir durum hâline geldi. Yener, zaman içerisinde zaten çalıştığı birçok başarılı müzisyenle yollarını ayırdığı için Akçıl'la çalışmalarına son vermesi bana ilginç gelmedi.

Açıkçası Yener'in bir tek yıllardır küs olduğu Altan Çetin'le tekrar çalışmaya başlaması beni şaşırtabilirdi. Nitekim aklıma gelen başımıa geldi! İyi ki de geldi. Geçtiğimiz aylarda iki ismin tekrar bir araya geldiklerini açıklamaları, müzik çevresinde büyük bir coşku yaratmıştı. Ne de olsa söz konusu ikili 2000'li yılların başında birçok hit şarkıya imza atmıştı.

Yeni albümü "Mükemmel" önümüzdeki günlerde çıkacak olan Hande Yener bir sürpriz yaptı, sözü ve bestesi Altan Çetin'e ait olan "Alt Dudak" isimli şarkısını yayımladı. Kısa sürede sosyal medyada yayılan şarkıyı kimileri çok beğendi, kimileri eleştirdi.

Doğruyu söylemek gerekirse, zamanında yakaladıkları kimyaya istinaden ve 10 yıl aradan sonra bir araya geliyor olmalarının şerefine Yener ve Çetin'den çok daha güçlü bir şarkı beklerdim. "Alt Dudak" eğlenceli, hareketli bir çalışma ama bu özellikler şarkının yeteri kadar güçlü olduğu anlamını maalesef taşımıyor. Doğrusu ben hayal kırıklığına uğradım. Volga Tamöz imzası taşıyan altyapıyı da fazla yorucu buldum. Daha şarkı bitmeden dinlemekten yoruluyorum ve çevremden de buna benzer yorumlar alıyorum. Bu durum hâliyle şarkıyı tekrar dinleme isteği bile uyandırmıyor. Ayrıca sözleri, bestesi ve vokali itibariyle de şarkı bana biraz "çocuksu" geldi.

"Alt Dudak", bana kalırsa ne dudak uçuklatan ne de dudak ısırtan bir şarkı olmuş. Hoş, Yener'in 2012'de yayımladığı albümü "Kraliçe" belki de en vasat albümüydü. Bu sebeple çok da isme aldanmamak gerek diye düşünüyorum. Tabii temennilerim "Mükemmel"in gerçekten mükemmel bir albüm olmasından yana. "Hande'yi Hande Yener" ne de olsa...

BU ARALAR EN ÇOK NE DİNLİYORUM?
Berkay - İnanırım
Gülşen & Murat Boz - İltimas
Ayşe Hatun Önal - Çak Bir Selam
Pitbull - Timber (feat. Kesha)
David Guetta - Play Hard (feat. Akon & Ne-Yo)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com