, , , , , , , ,

GÜLŞEN VE MURAT BOZ RAKİPLERİNE İLTİMAS TANIMIYOR!

Perşembe, Nisan 17, 2014

Kariyerinin dördüncü stüdyo albümü için Ozan Çolakoğlu'yla uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren Murat Boz'un bu yeni albümünde bir Gülşen şarkısı seslendireceğini tahmin etmek doğrusu hiç de zor değildi. Ozan Çolakoğlu neredeyse, Gülşen orada. Gülşen neredeyse, Çolakoğlu orada. İkilinin yakaladığı bu kimya bana kalırsa müzik dünyamız açısından son yılların en iyi uyumu.

Dinleyiciler olarak, Gülşen'den aldığı şarkıyı albüm çıktığında dinleyeceğimizi zannediyorduk ki Gülşen ve Murat Boz bir sürpriz yaparak bizi bir hayli şaşırttılar. Bir süre önce söz konusu ikilinin düet yaptıkları bir şarkıyla baharı karşılayacağı müjdesi verilmiş ve müzik dünyasında büyük heyecan yaratmıştı. O Ses Türkiye'deki jüriliğiyle birlikte yükselişini sürdüren Boz'la son yılların hem en iyi kadın vokallerinden hem de en iyi söz yazarı-bestecilerinden biri olarak kabul gören Gülşen'in iş birliği yapması Türkiye'deki müzik arenasında pek de alışık olmadığımız türden bir dayanışma.

İkilinin, Emre Ünal tarafından çekilen ve şarkıdan birkaç gün önce basına yansıyan fotoğrafları özellikle sosyal medyada kısa sürede büyük etki yarattı. Gülşen'in "Beni Durdursan mı?" isimli albümünün fotoğraflarında da Emre Ünal'ın imzası vardı. Aslında moda fotoğrafçısı olan Emre Ünal'ın albüm fotoğrafları konusundaki çalışmalarını oldukça başarılı buluyorum. Ünal, Demet Akalın'ın 2006 yılında yayımlanan ve kariyerinin en yüksek tirajlı albümü olan "Kusursuz 19"un da fotoğraflarını çekmişti.

Söz konusu şarkı "İltimas"ın sözleri Gülşen, beste ve düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu imzası taşıyor. 15 Nisan tarihi itibariyle izleyicilerle buluşan klibin yönetmen koltuğunda ise Emre Ünal ile Ali Ata Akel var. Fotoğraflardaki konsept büyük bir tutarlılıkla klibe de aynı şekilde yansımış. Tabii bunda fotoğrafları çeken ve klibi yöneten kişinin aynı olmasının büyük bir etkisi olsa gerek. Ben "İltimas"ı ve klibini olduka tutkulu, iddialı ve kışkırtıcı buldum. Gülşen ve Murat Boz'un uyumu gayet güzel. Hatta bence "İltimas", "Seyre Dursun Aşk" tadında bir şarkı olmuş.

Şöyle bir yakın geçmişe gidecek olursak, Gülşen'in son albümü "Beni Durdursan mı?" 2013'ün en yüksek tirajlı albümü olmuş, "Yatcaz Kalkcaz Ordayım" ve "Kardan Adam" uzun süre Türkiye listesinde 1 numarada kalmıştı. "İltimas"ın aynı başarıyı gösterip göstermeyeceğini zaman gösterecek ama bu buluşmanın zirveyi de işaret ettiği bir gerçek.

"İltimas"ın video klibini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com