,

TASA DIŞI

Salı, Mart 11, 2014


Yağmur alabildiğine yağıyordu. Damlalar arasında suya düştüklerinde en büyük halkayı oluşturma yarışı vardı. Olimpiyat madalyasını çöl tatilini son anda iptal eden kardan adam takacaktı ki Pinokyo burnunu çalmıştı. O da uşaklığını yaptığı bir ahşap konakta çıkan yangın sonucu bronzlaşmıştı.

Yağmur devam ediyordu. Islanan kaldırımların kaldırma kuvveti azalmıştı. Üçgenin iç acılarının toplamı pek de iç açıcı değildi. Meseleyi İsviçre'deki bilim adamlarına iletmeye karar verdi. Bu esnada köşe başındaki koca karılar bir merhem önerdiler. Onlara göre bu bir aşk acısıydı ama Merkez Bankası aşkın tedavülden kalkacağını ve yeni para biriminin hiç olacağını açıklayacaktı.


Yağmurda en sevdiği şarkıyı dinlemek istemişti ama o şarkı çoktan kısırlaştırılmış ve notaları sağırlaştırılmıştı. Bu yasa dışı ameliyatı Sağır Sultan bile duymuştu. Acı haber kulaklarında yankılanıyordu. Körlere bir mektup yazmaya karar verdi. Yazısında sol anahtarını şikâyet edip, iki dişi kırılan piyano için bir yardım gecesi düzenlemek istediğinden bahsedecekti.


Yağmur şiddetini giderek arttırıyordu. Karşısında iki yol vardı. Hızla kendinden uzaklaşmaktaydı ki kestirme olan uzlaşma teklif etti. Yanından da içinde bir sürü doktor taşıyan bir ambulans geçti. Hepsi sokaklara dağılacak ve kötüleri iyi insan edecekti.


Oturduğu binanın kapısını aralıyordu ki gözü balkonuna ilişti. Dün gece kuruması için astığı senaristlerin mutlu sonları sırılsıklamdı. Koşar adım eve çıktı. Gönüllere çaldığı mayalar tutmasa da üstünü örttüğü içi epey kabarmıştı. Bu arada da çamaşır iplerine kuşlar konmuş, yağmurda yıkanıp kendilerini kurumaya bırakmışlardı. Bahar göçü için havaalanından kalkan uçağın kanatlarına tutunup, tasa dışı yollarla başka bir ülkeye uçacaklardı. Onları görmemiş ve duymamış gibi yaptı.

Yağmur odasının penceresine tıklatıyordu. Haberci kuşlardan biri kargo getirmişti. O ise çoktan koyunları sıraya dizmiş, bir bir sayıyordu. Sayımdan sonra rüya gösterimi vardı.

Gözleri karardı, içindeki sesi susturdu. Film başlıyordu...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com