, , , ,

ÖDÜLLÜ TASARIMCI BU DEFA DİLİMİN AYARI YOK İÇİN TASARLADI

Salı, Kasım 05, 2013


2011'in temmuz ayında başladığım Dilimin Ayarı Yok yolculuğumda bu zamana kadar çok güzel tecrübeler edindim, birbirinden güzel insanlar tanıdım ve çalışmalara katıldım. Her şey iyiydi, hoştu fakat hep bir eksik vardı: Bu kadar güzel gelişmelerden sonra artık bir logo şarttı.

Kırıntı'nın menülerinden tanıdığımız, bu zamana dek çeşitli önemli tasarım ödüllerinde yaklaşık 30 ödül kazanmış, grafik tasarım camiasında büyük saygınlık kazanmış sevgili arkadaşım Aykut Genç, güzel bir sürpriz yaparak Dilimin Ayarı Yok için bir logo tasarladı ve beni de onurlandı.

Genç, telefonda "Bu logoyu sana gönderemem. Görüşelim, ben sana anlatayım" dedi. "Acaba aptal mı olduğumu düşünüyor? Neden anlamayacakmışım?" diye düşünsem de buluşma yerine heyecanla ve koşar adımla intikal ettim.

Harflerden çıkan oklar dilimin ayarsızlığını, sivriliğini ifade ediyor-muş. Okların her birinin farklı renklerde oluşu da yazdığım konuların çeşitliliğini ve kendimden kattığım renkleri simgeliyor-muş. Her ne kadar 8 aydır bu logo için beni bekletmiş olsa da Aykut Genç'e çok teşekkür ediyorum. :) Son zamanlarda aldığım en güzel hediyelerden biri olduğunu da söylemek istiyorum.


Ayrıca dün akşam sahiplerine verilen 32. Grafik Ürünler Sergisi Ödülleri'nde yarışan tasarımcı 4 ödül birden kazandı. Kendisini tebrik ediyor, size de ayarsız günler diliyorum. :)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

2 yorum

  1. Sade ve hoş olmuş. Güle güle, güzel yazılarda kullanın. :)
    Aykut Genç'e de tebrikler. sevdiğim bir uğraş olan grafik tasarımında nice başarılar dilerim kendilerine.

    YanıtlaSil

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com