, , ,

KIZLI ERKEKLİ

Cuma, Kasım 08, 2013

Devlet büyüklerimiz ne yapıp edip, ülkenin gündemini değiştirmeyi ve dikkatleri başka bir yere çekmeyi gerçekten çok iyi başarıyorlar.

Alınan kararlar, yapılan açıklamalar öyle okkalı ki zaten dikkat çekmemesi mümkün değil. Her hafta yeni bir saçmalık ortaya atılıyor ve pirincin taşını ayıklamaya çalışıyoruz.

Sizi bilmem ama ben gerçekten hükûmetin yasa tasarılarından artık çok sıkıldım.

Bu haftaki yeni uyku ilacımız, kızlı erkekli hadisesi. Bildiğiniz üzere ülkemiz güllük gülistanlık, ekonomimiz harika, bir elimiz yağda öteki balda olduğu için kafa yoracağımız bir şey yok. Bu yüzden tek meselemiz cinselliğimiz.

Bir kızla bir erkeğin aynı evde yaşaması toplum ahlâkımıza yanlışmış. Bunun önüne geçmek için bir şeyler yapılacakmış. Üzgünüm ama ben tokum, almayayım. Evde yedim de geldim. Geçiniz bunları efendim.

Recep Tayyip Erdoğan çok akıllı bir insan ya da danışmanları işini çok iyi biliyor. Ortaya bir söz atılıyor, herkes hep bir ağızdan onu tartışaduruyor. Tabii bu esnada ülkede neler neler değişiyor... Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterip, uyandığımızı zannederken aslında farkında olmadan uyutuluyoruz. Uyan Türkiye!

Hâlâ neyi ve niye şaşırıyoruz, gerçekten anlayabilmiş değilim. Kaldı ki esas şaşırtıcı olan da toplumumuzun bu tür sözlere hâlâ şaşırması. Eldeki malzeme bu. Bizi yönetenlerin zihniyeti, hayat görüşü ortada. Biz de hâlâ "Aaa!"

Gündemin değiştirilmesine ve meşgul tutulmasına destek veren herkesi alkışlıyorum. Karşısında durduğunuz bir zihniyete bu kadar çanak tutamazdınız. Her eve lazımsınız.

Uzun uzun Başbakan'ın sözlerini tartışmaya, ballandıra ballandıra felsefe yapmaya hiç niyetim yok. 21. yüzyılda Türk toplumunda hâlâ kadın üzerinden siyaset yapılması, toplumun zaaflarının siyasetçilerin elinde oyuncak olması beni hem çok üzüyor hem de bir insan olarak utandırıyor.

Bu hayatta neyi gördüğün değil, nasıl gördüğün önemli. Her şey niyetten geçiyor. Eğer iki taraf da memnunsa ve reşitse, bir kızla bir erkeğin aynı evde yaşaması kimseyi ilgilendirmez. Aileler onay vermişse, kimseye söz söylemek düşmez. Eğer iki karşı cins aynı evi paylaşıyor diye rahatsız olunuyorsa, vah vah o zihniyete! Bir kız ve bir erkek sadece arkadaş olamaz mı? Hayatı beraber paylaşamaz mı? Kadını sadece cinsel bir figür olarak görmek ve bu muameleyi göstermek sadece kadınlara değil, bu topluma ve insanlığa yapılan büyük bir ayıptır. Bu tartışmalar üzerinden yürüyen bir siyaset de topluma hazırlanmış büyük bir tuzaktır.

Bu toplumun aklı ülkeyi yönetenler kadar cinsellikte değil. Cinselliği bize sürekli onlar hatırlatıyor. Akılları sürekli uçkurda, dillerinden düşmüyor.

Belki tüm bu sorunlar toplumdan değildir, bakan zihniyetin kendindedir. Niyetimizi bozmayalım. Bozuyorsak da Allah'tan korkalım. Bu gidiş hayra alamet değil.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com